Close search

Tak vypadalo léto šéfa Facebooku: Slavil v Řecku, setkal se s prezidenty a koupil si pár nemovitostí

Instagram Zdroj: Instagram

Zdá se, že zakladatel sociální sítě Facebook a jeden z nejbohatších lidí světa Mark Zuckerberg si pořádně užívá každou volnou chvíli. Stejně tomu bylo i během tohoto léta, kdy navzdory vytíženému programu stihl mnohé letní radovánky. Jaké prázdniny si udělal miliardář Zuckerberg?

Vypadá to, že osmý nejbohatší člověk na světě si dokáže kromě práce udělat čas na dovolenou i na rodinu. Mark Zuckerberg během tohoto léta navštívil hned několik zemí, setkal se s prezidentem Francie a užíval si volné chvíle po boku manželky. Kam se stihl za několik měsíců podívat CEO Facebooku s majetkem přes 68 miliard dolarů (1,53 bilionu korun)?

Jednání s prezidenty

Léto pro Zuckerberga nezačalo zrovna příjemně. Zakladatel sociální sítě totiž vyrazil do Francie, kde se již poněkolikáté setkal s prezidentem Emmanuelem Macronem a dalšími významnými představiteli evropských zemí. CEO Facebooku jednal s delegací kvůli bezpečnostním chybám a skandálům, které v posledních měsících sužují Facebook. Sociální síť totiž bojuje s ochranou soukromých dát a musí jednat o silnějších regulacích na území Evropy.

Avšak nehledě na politická jednání si Zuckerberg stihl udělat i kulturní program, do kterého zapojil i svoji manželku Priscillu Chan.

Druhé líbánky

Z Francie vyrazil miliardář se ženou do Řecka, kde oslavili sedmé výročí svatby před starodávným chrámem Panthenon. Manželé spolu mají dvě malé dcery, které vychovávají v kalifornském městě Palo Alto.

Nehledě na problémy, které provázejí plánované zavedení Zuckerbergovy kryptoměny libry, se miliardář rozhodl investovat do další nemovitosti, kterou si v tajnosti pořídil za 59 milionů dolarů (1,3 miliardy korun). CEO Facebooku si pořídil nové sídlo a pozemky okolo jezera Tahoe, které se nachází na hranici států Nevada a Kalifornie.

Den nezávislosti v novém

Zakladatel sociální sítě se paradoxně proslavil svojí snahou o získání co největšího soukromí pro sebe a svoji rodinu. Je u něj celkem běžné, že pokud si koupí nějakou nemovitost, postupem času se snaží odkoupit i přilehlé pozemky, aby se ochránil před nevítaným zájmem veřejnosti. A přesně tento postup miliardář sledoval při budování svého rodinného sídla ve městě Palo Alto nebo nově u jezera Tahoe, kde v létě mimo jiné oslavil i americký svátek Den nezávislosti.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA LÉTO MILIARDÁŘE ZUCKERBERGA:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu