Close search

Jak vybírat vánoční dárky, aby opravdu potěšily?

www.pixabay.com Zdroj: www.pixabay.com

Čas Vánoc se blíží a s ním i stres z nákupu dárků. Patříte mezi prokrastinátory, kteří kupují dárky dva dny před Štědrým dnem? Nebo jste důslední a dary pro příbuzenstvo sháníte během roku. Ať tak či tak, jistě se každý z vás dostal do fáze, kdy prostě ne a ne dárek vymyslet. Jak pořídit dárek, který opravdu sklidí úspěch? Poradíme vám!

Myslete na příjemce daru

Při výběru darů jsme často dost ovládání vlastním vkusem. Svými touhami se nechávají ovlivnit převážně muži. Ale zamyslete se, opravdu vaší přítelkyni udělá radost nové rádio do auta nebo super velká televize do obýváku. Ani nová kuchařka či robot na pečení nebude slavit zrovna extra úspěch. Zkuste se před Vánoci opravdu vcítit do kůže vaší partnerky a nechte se inspirovat např. ženskými časopisy. Pokud v obchodě sáhnete spíše po luxusním parfému, elegantních hodinkách nebo novém kabátku, jistě nešlápnete vedle.

Dejte si finanční strop

Nastavit si určitou peněžní hranici je výhodou. Pokud jdete do obchodu s tím, že přes dva tisíce utratit nehodláte, výrazně se vám zúží výběr. A zaměříte se i na věci, které byste možná jen přešli pohledem. Kupování darů, není pouze o tom vytáhnout se, kolik jste schopni za danou osobu utratit, ale také o originalitě a výjimečnosti. Pokud se jen trochu zamyslíte nad tím, co má váš blízký opravdu rád a pokusíte se sehnat třeba jen drobnost, ale jemu na míru, určitě to ocení víc, než dary za tisíce.

Domluvte se s rodinou

Zkuste se před nákupem dohodnout se zbytkem rodiny. Je dobré mít trochu přehled, co kupují ostatní. Určitě každý z nás alespoň jednou za život zažil nebo ho to teprve čeká, jak trapný je okamžik, když rozbalíte dva totožné dary. Samozřejmě je možnost dárek vrátit či vyměnit za jiný, ale není nic otravnějšího než po svátcích obíhat obchody a zbavovat se nepovedených darů.

Efektivní balení

Krásně dárek nazdobte. Ona i malinká drobnost, když je speciálně zabalená, udělá o něco větší radost. Ano, dnes již máme možnost nechat si dary zabalit přímo v supermarketu. Ale není nad ručně zabalený dárek. Nakupte si barevné papíry, třpytivé stuhy, duhové jmenovky a pusťte se do toho.

Umístění pod stromečkem

Pamatujete, jak jste jako děti koukali nenápadně pod stromeček? Četli jste jmenovky a měli ohromnou radost, když jste viděli svoje jméno? I v dospělosti z nás stále něco z dětské zvědavosti zůstává. Pokud váš dárek neváží zrovna dvacet kilo, zkuste jej nějak nápaditě schovat. Můžete na něj například připevnit provázek a zavěsit jej jako ozdobu na stromeček.

Pokud se budete uvedenými radami řídit, určitě budete na Vánoce za hvězdu. Přejeme šťastnou ruku při výběru.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu