Close search

Jak v plavkách vypadat jako bohyně? Vsaďte na správnou barvu

Astratex Zdroj: Astratex

Víme, že pokud jde o módu, neexistují žádná pravidla a měla byste nosit hlavně to, v čem se cítíte maximálně pohodlně. Přesto existují barvy, které vaší pleti budou lichotit více. Podívejte se na to, jaké existují barevné typy pokožky, najděte ten svůj a pořiďte si kvalitní plavky, které podtrhnou vaše přednosti.

Než si půjdete vybrat nové plavky k moři nebo rybníku, je důležité si uvědomit, jaký typ pokožky máte a zařadit se tím do barevného spektra. To vám snadno pomůže zjistit, jaký jste barevný typ a vy si tak budete moci bez dlouhého rozhodování vybrat módní plavky.

Jaká je vaše pleť?

V zásadě se barevné typy pokožky rozdělují na dva druhy – teplý a studený. Teplý odstín je do žlutočervena a studený odstín do růžova. Nevíte, do jakého odstínu spadá vaše pokožka? Vezměte si nějaký růžový kus oblečení, pokud vaši pleť tato barva rozjasní, patříte do studeného spektra. V opačném případě, kdy vaše pleť vypadá u růžové bledě, je odstín vaší pokožky teplý. Tyto dva odstíny se dělí na několik typů. Jaký je ten váš?

Zimní typ: Vyhněte se světlým odstínům

Máte velice světlou pleť, která se téměř neopaluje a při vystavení slunečním paprskům spíš zčervená? Nezapomeňte ji během letních měsíců dostatečně chránit. Při výběru plavek se zaměřte na ty, které budou kontrastovat s vaší porcelánově bílou pletí. Nebojte se tmavých a studených odstínů. Budou vám slušet černé, tmavě modré, smaragdově zelené, tmavě fialové, hnědé nebo červené plavky.

Vyhněte se nude odstínům, bílé, žluté nebo oranžové. Tyto barvy by pouze podtrhly váš světlý odstín pleti. Jasné, křiklavé a neonové zase naopak způsobí, že vaše pleť bude působit načervenale.


Jarní typ: Vsaďte na kontrasty

Pyšníte se světlou pokožkou, která je díky slunci nejdříve lehce narůžovělá, ale zbarví se do světle hnědé? Hrajte si stejně jako předchozí typ pleti s kontrasty a podtrhněte svůj světlý odstín pleti. Je to jedna z věcí, která vás dělá jedinečnou, tak se to nebojte ukázat.

Ať už si chcete pořídit bikiny, push-up nebo jiné sexy plavky sáhněte po modelech v mořské modři, červené, smaragdově zelené, hnědé nebo fialové. Až se vaše pokožka zbarví do hněda, budou vám slušet i modely v pastelové růžové, korálové nebo modré. Stejně jako u předchozího typu se vyhněte nude odstínům, bílým, oranžovým nebo žlutým plavkám i modelům ve fluorescenčních barvách.


Letní typ: Nebojte se vzorů

Pyšníte se olivovým nebo zlatavým odstínem pleti, který se krásně vybarví po pár minutách na sluníčku? Gratulujeme, jakmile se opálíte, všechny barvy k vám budou skvěle ladit. Na začátku dovolené, kdy ještě vaše pleť nebude plně opálená, jsou skvělou volbou tmavší kousky. Jakmile ale získáte barvu, můžete s klidem popustit uzdu své fantazii a kreativitě. Budou vám slušet jak studené, tak i teplé barvy, nude odstíny i neonové kousky. Nebojte se ani plavek se vzorem.


Podzimní typ: Oblékněte výrazné barvy

Sáhněte po plavkách, které podtrhnou vaše přirozené opálení. Perfektně na to poslouží bílé plavky, žluté nebo jakýkoliv světlý odstín. Skvěle na vás vyniknou i červené, oranžové, modré, zelené nebo černé plavky. Nebojte se ani luxusních plavek se zlatými aplikacemi.

Nejčtenější články