Close search

Jak ušetřit při nákupech oblečení? 7 způsobů, které fungují

Pexels Zdroj: Pexels

Mnoho lidí za oblečení utrácí horentní sumy, přitom existují způsoby, jak při nákupech skutečně ušetřit. Jakých možností se při nakupování vyplatí využít? Co dělat, když šatník i peněženka zejí prázdnotou?

Oblečení patří mezi statky, bez kterých se neobejdeme, zároveň může vyjít poměrně draho. Naštěstí existují způsoby, jak za oblečení, boty a módní doplňky ušetřit. Inspirovat se lze například níže uvedenými tipy.

O novinkách a výhodných nabídkách ze světa nákupů pravidelně informuje portál www.slevove.cz.

1. Levné e-shopy

Velké množství internetových obchodů se zaměřuje primárně na levnou módu. Patří mezi ně napříkad Shein.cz nebo Wish e-shop, které nabízejí oblečení, obuv i doplňky jako sluneční brýle, kabelky, pásky, šály apod.

Jak e-shop Wish, tak Shein.cz prodávají cenově dostupné a většinou i vcelku kvalitní zboží. Samozřejmě je nutné počítat s tím, že u mnoha věcí může být kvalita úměrná ceně. Přesto se však vyplatí na nabídku těchto e-shopů alespoň podívat.

Výhodou je jednoduché vrácení zboží. Shein vrácení zboží probíhá podobným způsobem jako u českých e-shopů, stejně tak vrácení zboží z Wish. Oba e-shopy mají silnou zákaznickou základnu a vesměs pozitivní recenze.

2. Second handy

Nákupy v second handech, ať už těch kamenných, nebo internetových, jsou další možností, jak ušetřit za oblečení. Výhodou nákupů z druhé ruky je, že lze narazit na skutečně kvalitní, mnohdy dokonce luxusní zboží za pár korun.

3. Slevové kupony

Slevové kupony lze najít na slevových portálech, popřípadě přímo v daném e-shopu. Mohou mít různé podoby. Někdy jde o 10% slevu na první nákup, jindy o slevu v hodnotě 200 Kč na celý nákup apod. Slevové kupony jsou rovněž poskytovány nově registrovaným zákazníkům jako poděkování ze strany e-shopu.

Portály zaměřené na výhodné nákupy se vyplatí pravidelně sledovat, jelikož jsou některé slevy či slevové kupony časově omezené.

4. Sezónní výprodeje

Kupovat zimní bundu na začátku jara nebo letní šaty začátkem podzimu se může zdát na hlavu postavené, jedná se však o skvělý způsob, jak ušetřit v oblíbených obchodech. Mnoho e-shopů i kamenných obchodů na konci každé sezóny pořádá velké výprodeje, v nichž lze nakoupit se slevou dosahující i více jak 50 %. V tomto případě platí, že kdo si počká, ušetří.

5. Cashback

Cashback lze popsat jako zpětnou slevu. Zákazník ji může získat poté, co se zaregistruje na jednom z tzv. cashback portálů a poté se odsud proklikne do vybraného e-shopu. Cashback lze získat za nákupy z českých i zahraničních e-shopů, a to nejen e-shopů s oblečením.

6. Pánské a dětské oddělení

V drtivé většině případů platí, že pánské a dětské oblečení je levnější než dámské, ačkoliv kvalita je srovnatelná (a u pánského oblečení mnohdy vyšší). Univerzální kousky jako obyčejná trička nebo oblečení na doma tedy může být výhodnější nakoupit v dětském či pánském.

7. Minimalismus

V neposlední řadě lze za oblečení ušetřit pomocí uvážených nákupů. Není nezbytně nutné, aby šatník praskal ve švech. Mnohem důležitější je mít dostatek základního oblečení, které lze různě kombinovat. Pak se nestane, že člověk nemá co na sebe, přestože má plné skříně.

Nejčtenější články