Close search

Jak to bylo s akciemi GameStop? Na událost, která otřásla světovými trhy, si posvítí sám „Vlk z Wall Street“

Discovery Zdroj: Discovery

V lednu 2021 se mezi všemi zprávami o politice a pandemii koronaviru dostal na titulní stránky novin příběh videoherní společnosti GameStop, jejíž akcie přes noc prudce vylétly nahoru, přestože se v té době potýkala s velkými problémy. Způsobila to skupina mladých obchodníků, kteří pomocí sociálních sítí organizovali masivní odkup akcií. Tato „finanční hra“ otřásla světovými trhy a odhalila velkou mezeru v rámci burzovního trhu. Právě na příběh skupiny amatérských obchodníků, kteří přelstili profesionály z Wall Street, se v dokumentu GameStop: Ukradená Wall Street (GameStop: The Wall Street Hijack), blíže podívá samotný Jordan Belfort, přezdívaný „Vlk z Wall Street“. Film má premiéru v neděli 19. června na Discovery Channel.


Jordan Belfort v 90. letech minulého století vybudoval jednu z nejúspěšnějších firem v historii Wall Street a na základě toho si vysloužil přezdívku Vlk z Wall Street. V roce 1999 se však přiznal k podvodům s cennými papíry a praní špinavých peněz a putoval na 22 měsíců do vězení. Dokument GameStop: Ukradená Wall Street je tedy příběhem člověka, který naprosto přesně dokáže popsat, co se v lednu loňského roku stalo. 

„Našel jsem několik velmi kreativních způsobů, jak na Wall Street vydělat peníze. Líbí se mi, že zapojit se a dát velkým hráčům na Wall Street co proto, má možnost úplně každý. Je to skutečný souboj Davida s Goliášem, divoká jízda na každém kroku. Já se vždy jen modlím, aby amatérští obchodníci zvítězili,“ říká Jordan Belfort, který se bude v rámci dokumentu snažit laickým způsobem vysvětlil veškeré okolnosti případu a ukázat veřejnosti, na co je potřeba dávat pozor.


 „Jsme rádi, že můžeme fanouškům přinést tento dokument. Je poučný, zábavný a nabízí dechberoucí pohled na jeden z nejzajímavějších finančních příběhů naší doby. Vyprávění, jehož autorem není nikdo jiný než sám Jordan Belfort, slibuje dobrodružství,“ říká Simon Downing, Head of Discovery Factual and Sports UK. „Jedná se o neuvěřitelný příběh s naprosto dokonalým hostem, který si posvítí na to, jak sociální média mění způsob obchodování s akciemi,“ doplňuje Ian Russell, Head of International Programmes ITN Productions. 

Kromě Vlka z Wall Street se ve speciálu objeví také zasvěcené výpovědi těch, kteří byli hlavními aktéry příběhu o společnosti GameStop.


Výkonným producentem dokumentu GameStop: Ukradená Wall Street je Jeremy Phillips. Bruce Kennedy a Ian Russell jsou výkonnými producenty za ITN Productions a Mark Radice je producentem ITN Productions. 

Nejčtenější články