Close search

Jak správně běhat: Zkuste intervaly, kratší trasy a nezapomeňte na hydrataci

Unsplash Zdroj: Unsplash

Běh je vynikající způsob, jak zlepšit svou kondici, ale pomáhá také se spalováním tuků. Magazín Eat This sepsal několik tipů, jak si běhání zefektivnit.

Když chcete vytěžit z běžeckých tréninků co nejvíc, je dobré přistupovat k nim chytře. Zkuste třeba tyto tipy magazínu Eat This.

Jak správně běhat na hubnutí

Jedním z hlavních doporučení je intervalový trénink. Místo toho, abyste běželi třeba 20 minut stabilním tempem, zvažte přidání intervalů. V praxi to vypadá tak, že chvíli budete běžet intenzivně, pak pomaleji. Je to lepší, než se držet středního tempa. Intervalový trénink totiž posiluje metabolismus a díky tomu spálíte víc kalorií.

Další tipem je víc kratších běžeckých tréninků. Je to účinnější, než dát si třeba dvakrát týdně delší trať. Častější tréninky totiž pomohou udržet metabolismus nastartovaný každý den.

Pokud plánujete běžet déle než 30 minut, doporučuje se nezapomenout na hydrataci. Ideální je držet se nápojů bez kalorií a cukru.

Posledním tipem je výběr povrchu, po kterém běžíte. Nejčastější povrchy, po kterých běžíme, jsou beton a asfalt. Jenže nadměrné běhání po nich způsobuje větší riziko zánětu šlach. Na pomalý běh můžete samozřejmě využít chodník, ale lepší je najít si měkčí povrchy jako jsou různé stezky, trávník nebo hlína.

Zdroje informací:
Outsideonline.com: The Best Running Tips of All Time
Eatthis.com: 5 Best Running Tips for Weight Loss, Expert Says

Nejčtenější články