Close search

Jak spát lépe podle Meghan Markle: Zkuste jógu nebo zelený džus

Wikimedia Commons/Genevieve, CC BY 2.0 Zdroj: Wikimedia Commons/Genevieve, CC BY 2.0

Meghan Markle je maminkou dvouletého Archieho a v červnu se stala matkou podruhé, když na svět přivedla Lilibet. Spánku se jí teď patrně moc nedostává. Magazínu Best Health prozradila, jak to lze zvládnout.

I když na to nevypadá, Meghan Markle bylo v srpnu 40 let. Jak to dvojnásobná matka dělá, že vypadá mladě a odpočatě?

Jak se dobře vyspat podle Meghan Markle

Nedám dopustit na jógu,“ vysvětluje Meghan pro Best Health. Toto cvičení zvyšuje flexibilitu a sílu, zlepšuje duševní soustředění a vede k větší schopnosti relaxovat a pocitu štěstí. Podle Meghan navíc může jóga snížit pocity úzkosti a vést k lepšímu spánku.

Také se vyhýbá kofeinu po 16té hodině. Je snadné sáhnout po kávě, když odpoledne ztrácíte energii, připouští vévodkyně ze Sussexu. Proto se v této části dne snaží dobýt baterky pomocí zeleného džusu, což je šťáva z jablek, okurky, celeru nebo špenátu.

Třetí tip pro kvalitní spánek spočívá v tom, že si musíme trochu odpočinout. Přes den jsme všichni zaneprázdnění prací nebo péčí o rodinu, takže když máme najednou jít spát, tělo si s tím laicky řečeno neumí poradit. Meghan, ještě předtím, než se stala matkou, zmiňovala, že jí trvá hodinu, než se zbaví tlaku z celého dne. Jen tak kouká na televizi, tulí se ke svým psům a užívá si sklenku vína. Dnes to už asi nemá tak jednoduché, ale „uklidnit“ se před spánkem je rada, kterou často zmiňují i odborníci.

Zdroje informací:
Express.co.uk: How to sleep: Meghan Markle shares her three top tips for getting a good night's kip

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu