Close search

Jak si prodloužit život: Podle nové studie pomůže zhubnout už o jedno kilo

Freepik Zdroj: Freepik

V periodiku Nature Communications byla nedávno publikovaná pozoruhodná studie. Vycházela z genetických předpokladů více než 600 000 lidí a výsledná zjištění ukazují, jak lze ovlivnit délku života.

I malé změny v životním stylu mohou mít značný dopad na náš život. Podle nového výzkumu může věk dožití prodloužit o dva měsíce jednoduchá věc, které lze dosáhnout už během několika dní.

Jak žít déle

Vědci z University of Edinburgh analyzovali genetické informace od více než 600 000 lidí, spolu se záznamy o délce života jejich rodičů. Protože sdílíme polovinu své genetické informace s každým z rodičů, vědci byli schopní vypočítat vliv různých genů na očekávanou délku života. Volbu životního stylu totiž do jisté míry ovlivňuje právě DNA. Geny jsou například spojovány se zvýšenou konzumací alkoholu.

„Zjistili jsme, že vykouření krabičky cigaret denně zkracuje věk dožití v průměru o sedm let. Ztráta jednoho kilogramu váhy ale prodlouží život o dva měsíce," říká Peter Joshi z University of Edinburgh. Tím pojmenoval klíčové zjištění studie - lidé s nadváhou zkracují svou průměrnou délku dožití o dva měsíce za každý kilogram váhy navíc.

Odborníci z prestižní americké Mayo Clinic dodávají, že v dlouhodobém horizontu je dobré zaměřit se na hubnutí půl až jednoho kilogramu týdně. Abyste zhubli o tuto váhu, musíte spálit o 500 až 1 000 kalorií více, než každý den zkonzumujete. Ideálně prostřednictvím nízkokalorické stravy a pravidelné fyzické aktivity.

Zdroje informací:
Express.co.uk: The simple activity that can 'increase your lifespan by two months' in a matter of days

Nejčtenější články