Close search

Poraďte si s nepříjemnými rozhovory aneb jak z takových rozhovorů hravě vycouvat

pexels.com Zdroj: pexels.com

Ať vás čeká důležitá schůzka nebo slibný pohovor, je vždy důležité se dobře připravit. I když nic nepodceníte a svůj domácí úkol splníte na jedničku, je možné, že protistrana bude reagovat negativně. Připravili jsme pro vás pár tipů, jak se v takové situaci zachovat.

Je na vás někdo hrubý nebo nepříjemný? Hlavně se nenechejte vyprovokovat a nepřecházejte do útoku. Nejdůležitější je zůstat hezky v klidu a udržet si pozitivní přístup. Například u pohovoru vás tímto můžou testovat, jak zvládáte krizové situace. Začněte tím, že se zhluboka nadechnete, dá vám to trochu času vymyslet klidnou odpověď.

Vezměte to do svých rukou

Negativní konverzaci hravě obrátíte v úsměvy pokud převezmete otěže do svých rukou. Lidé rádi mluví sami o sobě a přirozeně jim to dělá radost. Pokud se váš rozhovor ubírá špatným směrem zeptejte se vašeho oponenta na nějakou milou osobní otázku. Například jak dlouho nebo proč pracuje v dané firmě.

Nebojte se říct dost a odejít

Ne každá situace se dá zachránit. Pokud cítíte agresi nebo vám přijde, že člověk, se kterým jednáte překračuje hranice slušného chování, nenechejte se ponižovat. Trpět neslušné nebo dokonce agresivní chování nemusíme nikdo. Prostě se ze schůzky omluvte a odejděte.

V GALERII NAJDETE TIPY, JAK SI PORADIT S 6 NEJČASTĚJŠÍMI PODPÁSOVKAMI PŘI PRACOVNÍM POHOVORU:

Nejčtenější články