Close search

Jak si bez medikamentů pomoci od bolesti hlavy?

www.pixabay.com Zdroj: www.pixabay.com

Trpíte často na migrény? Jde o jedno z nejčastějších neurologických onemocnění. Různé typy bolesti občas postihnou přes 90% populace. Bolest hlavy je častým důvodem nepřítomnosti v zaměstnání a nízké pracovní výkonnosti. Jak si tedy snadno a rychle ulevit?

Pitný režim

Často za bolestí stojí dehydratace. Pokud nastupuje bolest hlavy, zaměřte se na svůj pitný režim a snažte se vypít alespoň 2 - 2,5 litru za den. Je vědecky prokázáno, že pokud člověk trpící na bolesti hlavy pije o 1,5 litru tekutiny více než byl standardně zvyklý, během týdnů u něj dochází k ústupu častých migrén.

Sex

Ač bolest hlavy používáme k omluvě před touto činností. Podle jednoho průzkumu více než polovina lidí trpících migrénou zažila při milování úlevu. Je to tím, že během sexu se vyplavují endorfiny, což jsou přirozené tlumiče bolesti – ty dokážou bolest hlavy nejen utlumit, ale někdy i zcela odstranit.

Správné sezení

Většina z nás se při sezení hrbí. Pokud v pozici vsedě s předkloněnou hlavou trávíte většinu dne, zaděláváte si na problémy. V této poloze dochází k přiskřípnutí nervů, což vede k bolesti hlavy. Takže se pokaždé na židli snažte rovnat a během dne se zkuste pár krátkých protahovacích cviků.

Magnézium

Hořčík se podílí na tvorbě energie, která je pro tělo nepostradatelná. Navíc působí relaxačně na svaly, pomáhá tak k uvolnění jak fyzickému, tak psychickému.

Káva

Na jedné straně může pomáhat bolestem hlavy předcházet, na straně druhé ji však může způsobovat. Podle studie může být bolest hlavy abstinenčním příznakem poté, co veškerý kofein z těla vyprchá. Nedostatek kofeinu u těla, které je na něj zvyklé, se projevuje bolestmi hlavy, únavou, depresí či neschopností koncentrovat se.

Citron

Kromě toho, že od bolesti hlavy vám často může pomoci jeho šťáva, jednou z osvědčených a léta praktikovaných rad je i potírání obou spánků kolečkem citronu nebo jeho kůrou.

Okurka

Při počínající bolesti nakrájejte na tlustší kolečka salátovou okurku a poklaďte ji na spánky a čelo. Ulevit by se vám mělo během několika mála minut.

 

Nejčtenější články