Close search

Jak se zbavit minulosti: Terapeutka radí napsat si dopis z budoucnosti

Unsplash Zdroj: Unsplash

Sepsali jste si seznam předsevzetí na rok 2023? Možná byste se místo jeho sestavování měli zamyslet nad tím, co chcete udělat jinak. Terapeutka Robin D. Stone připravila pro magazín Psychology Today tři rady, které vám pomohou vypořádat se s minulostí.

I když si stanovíte motivační cíle, už v polovině února můžete mít pocit, že se nic nezměnilo. Jste připraveni se vzdát a váš život pokračuje jako předtím. Terapeutka Robin D. Stone píše pro magazín Psychology Today, že honba za dalším úspěchem nebo úkolem na seznamu nemusí poskytnout radost, kterou hledáte.

Jak se vypořádat s minulostí

Lze o novém začátku přemýšlet jinak? Namísto sepisování seznamu předsevzetí nebo cílů, o kterých si myslíte, že byste je měli dosáhnout, použijte inspiraci z nového roku k zamyšlení nad tím, co chcete dělat jinak. A položte základy pro posun, který vydrží.

Stone radí zkusit tři věci. První je identifikace problémů. Udělejte si seznam několika věcí ze svého života, ve kterých jste uvízli. A rádi byste to změnili. Může se to týkat vztahů, práce, financí a tak dále. Ke každé položce si napište, co chcete v dané oblasti změnit.

Zužte zaměření. Když máte svůj seznam věcí, které byste chtěli změnit, vyberte si tu, kterou pokládáte za nejdůležitější nebo nejnaléhavější. Třetí věcí je dopis, který napište sami sobě. Představte si sebe za rok a napište si dopis z tohoto pohledu. Pište o změnách, které jste provedli v oblasti života, kterou jste si vybrali. Předpokládejme, že se vám podařilo něco změnit, a gratulujte si. Jak jste se vypořádali se svými obavami ohledně provedení změny? Popište, jak jste překonali případné výzvy. A pochvalte se za to, že jste pracovali tvrdě.

Zdroje informací:
Robinstone.com
Psychologytoday.com: 3 Simple Steps to Get Unstuck From the Past

Nejčtenější články