Close search

Jak se slavní miliardáři udržují na vrcholu? Každý den používají několik triků

Instagram Zdroj: Instagram

Dosáhnout úspěchu ve své profesi nebo podnikání, kde vás obklopují tisíce konkurentů, rozhodně není jednoduché. Jak je tedy možné, že se někteří významní podnikatelé nebo vlivné osobnosti dokázali nejenom dostat na vrchol, ale také se na něm udržet? 

Úspěch v práci často závisí na mnoha okolnostech. Některé z nich jako vzdělání, způsob komunikace nebo i osobní přístup, je možné ovlivnit. Své o tom vědí i lidé, kteří se po celém světě proslavili díky svým neotřelým nápadům, pracovitosti a hlavně nadnárodním společnostem, které se jim podařilo vybudovat. Jak ale tito podnikatelé zůstávají v dobré kondici a kde čerpají své nápady? Server Business Insider, který prostudoval zvyklosti mnoha úspěšných miliardářů, přišel na to, že se alespoň pět hodin týdně věnují činnostem, které jim pomáhají udržet si vysoké tempo a zdravý rozum.

Čtení

V jednom z rozhovorů zakladatel společnosti Nike, Phil Knight, prozradil, že má velmi uctivý vztah k literatuře a nedá dopustit na svoji vlastní knihovnu. Lidé, kteří se přijdou podívat na jeho sbírku knih, si před vstupem do místnosti musí sundat boty a muži případně i klobouk. Slavná americká moderátorka Oprah Winfrey mluví o knihách jako o průvodci na cestě, který jí pomohl získat osobní svobodu a dosáhnout úspěchu. Miliardář Warren Buffet denně přečte minimálně pět různých tiskovin a jeho blízký přítel a zakladatel společnosti Microsoft, Bill Gates, ročně přečte alespoň 50 knih a denně věnuje literatuře alespoň hodinu svého času.

Rozjímání

Mnozí úspěšní podnikatelé přiznali, že si několik hodin týdně vydělí čas pouze na přemýšlení. Ano, skutečně celosvětově proslulí podnikatelé jako šéf sociální sítě LinkedIn, Jeff Winer, nebo miliardář a zakladatel Twitteru, Jack Dorsey, věnují čas tomu, aby rozjímali o svém životě, společnosti a podnikání. Dorsey se proslavil mimo jiné tím, že jako součást svého životního stylu pojal meditaci a běhání, kdy denně urazí i deset kilometrů. Při takové vzdálenosti má pak rozhodně čas zamyslet se nad řešením různých problémů. Také miliardářka Sara Blakely, zakladatelka společnosti Spanx, věnuje hodně času zkoumání a hodnocení například svých životních zkušeností. Blakely v jednom rozhovoru přiznala, že si vede roky deníčky, do kterých si zapisuje neštěstí, která se jí v životě přihodila a k jakému pozitivnímu výsledku jí pak přivedla.

Experimentování

Americký státník Benjamin Franklin byl mimo jiné i vynálezcem a tak samozřejmě věděl, že k teorii neoddělitelně patří i praxe. Experimentování je podle mnohých úspěšných lidí důležitou součástí vývoje. Společnost Google je známá tím, že svým zaměstnancům umožňovala vyzkoušet si jejich teorie v praxi a na různé experimenty měli pracovníci společnosti vydělených 20 procent z celkového času, který strávili ve firmě. Společnost Facebook také podporuje své pracovníky, aby se neostýchali zkoušet, zda jejich nápady budou fungovat i v reálném životě. Zkoušení a experimentování je neoddělitelnou součástí vývoje, proto by se žádný jedinec neměl ostýchat, pokud chce svůj kariérní růst posunout o něco výš.

PODÍVEJTE SE V NAŠÍ GALERII, JAK SE SLAVNÉ OSOBNOSTI DOKÁŽÍ UDRŽET NA VRCHOLU:

Nejčtenější články