Close search

Jak se (ne) chovat na sociálních sítích po rozchodu

pixabay Zdroj: pixabay

Rozchod sám o sobě není nic příjemného, natož v době sociálních sítí. Máte s teď už bývalým partnerem mraky společných fotek, sdílená hesla k účtům, zamilované emotikony na chatu, status “ve vztahu”. Jak se chovat po rozchodu na sociálních sítích, abyste neudělali víc paseky než užitku?

Vyhnout se na nějakou dobu sociálním sítím

Asi to nejhorší, co můžete pro svoji pošramocenou psychiku udělat je, že budete nadále sledovat svého expartnera, potažmo ostatní zamilované páry na sociálních sítích. Pokud se s partnerem rozejdete vy, asi vám je celkem jedno, co teď dělá. Pokud je ublížený on, akorát se můžete “bavit” čtením jeho zhrzených statusů. 

Pokud ale jste vy zranění, okamžitě si vymažte svého nebo svoji ex z přátel a snažte se partnera nevyhledávat ani na jiných sociálních sítích. Kdybyste měli na očích, jak on jde dál, zatímco vy se pořád plácáte na jednom místě, neudělalo by vám to zrovna dobře a nikam by vás to neposunulo.

Pokud ex partnera nechcete úplně odstřihnout, ale na nějakou dobu zapomenout, odeberte si ho ze sledování nebo zablokujte na facebooku, aby se vám nezobrazovaly jeho aktivity. To samé udělejte i s jeho přáteli. Pokud se nechcete dozvídat nic aktuálního o vašem bývalém partnerovi, na čas si všechny jeho kamarády zablokujte. Až budete z nejhoršího venku, zase je můžete začít sledovat.

Zbytečně o sobě nedávejte vědět

Jakékoliv interakce s vaším ex na sociálních sítích si raději po rozchodu odpusťte. To, že mu dva dny po rozchodu začnete ve velkém lajkovat příspěvky, nevypovídá nic o tom, že jste se situací úplně smířeni. Pokud ale opravdu cítíte, že mezi vámi už žádné vazby nejsou, zeptejte se sami sebe, jak je na tom druhá strana.

Jestliže mu začnete lajkovat fotky, může to v něm vzbudit naději, že se zase dáte dohromady a to určitě nechcete. Proto je v této fázi lepší tzv. ticho po pěšině.

Nehlásejte do světa váš rozchod

Pokud jste ublížení vy, věřte, že to nespraví ani přetřásání tété informace v online světě. Pokud se vám pod oznámení, že už nejste ve vztahu, sesype mnoho utěšujících komentářů, není v tuto chvíli řešení.

Pokud vám je úzko, řešte to s dobrými kamarády z očí do očí, ale rozhodně na sebe nepoutejte pozornost na sociální síti. Váš bývalý partner rozhodně díky tomu nezmění názor, ba naopak ho to může ještě více rozčílit.

Intimní fotky si nechte navždy pro sebe nebo je smažte

I když to svádí, váš vztek byste nejraději zmírnili tím, že byste toho druhého poškodili, nedělejte to. Pokud máte nějaké kontroverzní fotky či informace o bývalém partnerovi, nechte si to navždy pro sebe. To, že vám řekl něco tajného nebo s vámi sdílel choulostivé fotky, znamená, že vám v tu chvíli důvěřoval.

Chovejte se proto jako dospělí i po rozchodu a nevypouštějte žádná tajemství svých bývalých, i když už spolu netvoříte pár. Zachováte si tím svoji tvář před svým expartnerem, ale hlavně před sebou.

 

Nejčtenější články