Close search

Jak rychleji nastoupit do letadla: Zkrácení času už o jednu minutu prý ušetří aerolinkám stovky milionů dolarů ročně

Unsplash Zdroj: Unsplash

Každý, kdo už letěl letadlem, ví, že chaos provázející hledání místa a usazování někdy trvá věčně. A ví to i aerolinky, protože je to stojí spoustu peněz. Teď zkouší jednoduchý trik, jak to zlepšit.

Možná to znáte taky. Nastupujete do letadla a ve vaší řadě už sedí člověk, který má sedadlo u uličky. Musí vám uvolnit místo, ať se dostanete k okénku. Zatím ale zablokuje uličku, takže další lidé stojí a vytváří se zácpa. A ta může být dost drahá...

Vychytávky pro cestování letadlem

Úspora byť jedné minuty v čase otáčení letadla může u velké letecké společnosti dosahovat až několika set milionů dolarů ročně,“ říká pro CNN John Milne z Clarkson University v New Yorku. Podle něj se díky zkrácení času potřebného k nástupu na palubu projeví výhoda v tom, že společnost může využít letadlo častěji a nabídnout víc letů.

Jak to vlastně funguje? Třeba společnost United Airlines připravila rozdělení cestujících do šesti skupin. A to tak, aby lidé s místem u okna nastupovali na palubu před těmi, kteří sedí u uličky. Navíc jdou postupně cestující, kteří sedí v zadní části letadla, pak ve střední a nakonec ti, kteří sedí v přední části.

Slibuje si od toho úsporu dvou minut. Je to sice malý časový úsek, ale ve světle Milneho tvrzení dává smysl...

Zdroj informací:
Edition.cnn.com: New United plan for economy class boarding: Window seats first, aisle seats last

Nejčtenější články