Close search

Jak ráno nastartovat organismus? Pět rad, které vám pomůžou se probrat

Pixabay Zdroj: Pixabay

Kdo by měl rád ranní vstávání? Hlavně na jaře, kdy je organismus ještě unavený po zimních měsících a nemá dostatek energie, si musíme k lepšímu startu napomoct vlastními silami. Co ráno udělat, abychom se cítili svěží a plní energie?

Není potřeba mít dlouhé ranní rituály, které by vás měly probrat k životu. Zkuste dodržovat pár jednoduchých pravidel a ranní budíček už nebude tak náročný.

Kvalitní spánek

Dlouhý a dobrý spánek je základním kamenem vašeho zdraví. Pokud tělo dostatečně neodpočívá, tak vyčerpaný organismus mohou postihnout nemoci, vůči kterým je v takovou chvíli náchylnější. Odborníci doporučují spát okolo osmi hodin denně. V dnešní době bývá ale pro mnohé problém věnovat tolik času spánku. Kvůli každodenním starostem se zhoršuje i jeho kvalita. Takže pro začátek je skutečně potřeba více času věnovat odpočinku, bez toho to nepůjde.

Voda s citronem

Po ránu je tělo dehydrované a potřebuje doplnit tekutiny. Začněte tedy svůj den tím, že si dáte sklenici vlažné, nebo teplé vody s trochou citronu. Uvidíte, jak to vaše tělo nakopne.

Zdravá strava

Pro nastartování organismu je ráno velice důležité se najíst. Proto v žádném případě nepodceňujte snídani. Tělo potřebuje získat živiny, ze kterých bude v průběhu dopoledne čerpat energii. Vyhněte se ale sladké snídani, která vám do těla tak maximálně přinese cukry. Zkuste posnídat vajíčkem, nebo toast z tmavého pečiva s kouskem šunky. Také ovesná kaše nebo neochucený řecký jogurt se považuje za dobrou volbu.

Žádná káva

Působí na nás sice jako velké lákadlo. Kdo by si po ránu nechtěl dát šálek čerstvé kávy? Přesto pití tohoto nápoje se hned po probuzení nedoporučuje. Káva totiž může odvodňovat a tělo si po ránu potřebuje doplnit tekutiny. I když toto tvrzení o kávě není zcela jednoznačné. Pokud kávu pijete jen občas, tak v takovém případě odvádí vodu z těla. Když ale vypijete několik hrnků každý den, tak si na něj tělo zvykne a počítá se do pitného režimu.

Cvičení

Nic vám nepomůže lépe po ránu nastartovat organismus, než pár jednoduchých cviků. Protáhněte své tělo a rozpumpujte krev. Nemusí to být nic složitého, zkuste chvíli rotovat svým trupem, udělat pár dřepů, poté se narovnejte a s vytaženýma rukama se ohněte a pokuste se dotknout špiček svých nohou. Také jednoduché protažení krční šíje může pomoci.

Nejčtenější články