Close search

Jak prožít lepší rok 2023: Víc přemýšlejte, naučte se říkat ne a buďte přizpůsobiví

Unsplash Zdroj: Unsplash

Bude rok 2023 lepší než ten předchozí? Jsou věci, které asi ovlivnit nedokážeme, ale je také spousta toho, co je jenom na nás. Magazín Medium sepsal několik tipů, jak si zařídit lepší život. A možná nejen v příštím roce.

Úspěch nemá konce, neúspěch není osudem: na prvním místě je odvaha,“ řekl jednou britský politik Winston Churchill. Přestože od té doby uplynula spousta let, jeho slova platí pořád. Pokud se jimi budete řídit, můžete mít lepší život bez ohledu na to, jak se věci mají.

Jak žít lépe

Základem je ohlédnout se za rokem 2022. Je něco, co si vyčítáte? Zažili jste nějaké zklamání? Jednoduchým rozborem zjistíte, kterým věcem se musíte vyhnout, nebo je alespoň zvládnout lépe, abyste mohli žít lepším životem.

Podle magazínu Medium je největší chybou většiny z nás to, že mluvíme dřív, než přemýšlíme. Slova mají mnohem větší váhu, než si vůbec dokážeme představit. Ale mnozí z nás ignorují jejich důležitost a ukvapeně říkají, co je napadne. Pokud dokážete zlepšit alespoň tuto jednu věc, rok 2023 budete mít lepší v mnoha ohledech.

Možná vám také pomůže, když se stanete přizpůsobivými. Život je plný vzestupů a pádů. Pro lidi, kteří jdou pohodlně s proudem, je těžké přizpůsobit se měnícím se okolnostem. Pokud jste introvert, který nerad opouští svou komfortní zónu, dejte si za cíl stát se v roce 2023 víc extrovertním a přizpůsobivým člověkem. Namísto toho, abyste se bránili novým věcem, přijměte změnu a překonejte výzvy.

Naučte se říkat ne. To je věc, kterou spousta lidí nedokáže. A pak se kvůli tomu trápí. Je snadné dovolit ostatním, aby narušili vaši komfortní zónu a vy pak řeknete ano na vše, o co vás požádají. Je velmi těžké stát si za svým a říkat ne všem nepříjemným situacím. Musíte ale také myslet na sebe. Nebojte, nepůjde to hned, ale na konci roku 2023 uvidíte, jak jste se v této oblasti zlepšili.

Poslední, ale neméně důležitou radou je – odstraňte rozptýlení. Život je složitý sám o sobě a někdy se toho děje tolik, že zapomínáte na cíle, které jste plánovali dosáhnout. Možná vám chybí pokrok kvůli rozptýlení nebo neplánovaným okolnostem. Jedním z kroků může být třeba to, že se naučíte odkládat mobilní telefon a věnovat méně času sociálním sítím. Soustřeďte se na svou rodinu a přátele, na své cíle, buďte produktivní a naučte se být přímočaří. Za rok si povíme, jak se nám to všem povedlo...

Zdroje informací:
Wikipedia.org: 2023
Medium.com: Here’s Exactly How Can You Thrive More in 2023 Than You Did in 2022

Nejčtenější články