Close search

Jak přežít ve vztahu, když zamilovanost odezní?

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Na začátku vztahu je na partnerovi vše zajímavé a okouzlující. Jedinci v období zamilovanosti často opomíjejí mnohé skutečnosti, které by jim v běžném životě vadily. Když ale nastane každodenní rutina, měl by se pár pokusit najít způsoby, jak se lépe poznat a tím svůj vztah zpevnit.

Období zamilovanosti na začátku vztahu pomáhá partnerům vytvořit jistá počáteční pouta a vůbec si ujasnit, zda spolu pár chce být nebo ne. Když ale tato etapa pomine, klapky na očích spadnou a jedinci začínají na svém protějšku vidět chyby, kterých si doteď nevšímali. Pokud se chtějí vyhnout rozchodu kvůli několika neočekávaným hádkám, musí začít na svém vztahu pracovat.

Přitažlivost

Na začátku vztahu, kdy je vše nové a zajímavé, si partneři i v otázkách intimního života vycházejí vstříc a velmi citlivě vnímají jakoukoli nespokojenost, nebo obavy. Avšak s postupem času, kdy se po několika měsících do vztahu přimíchají i každodenní starosti, mohou být reakce partnerů pomalejší a někdy dokonce vyprchají. Pro úspěch vztahu je důležité se hned na začátku vztahu naučit spolu komunikovat a pravidelně si sdělovat své obavy a starosti, se kterými se například potýkáte v práci. Pocit určitého poklesu přitažlivosti je ve vztahu zcela normální, avšak skok nemusí být při správné komunikaci tak výrazný.

První konflikty

Každý vztah dříve nebo později potkají první hádky. Partneři budou muset řešit běžné situace nehledě na to, zda ještě budou ve fázi zamilovanosti, nebo ne. U běžného konfliktu, který by rozhodně neměl zahrnovat ponižování lidské důstojnosti, nebo dokonce fyzické násilí, by se obě strany měly snažit vyslechnout jeden druhého. Není dobré se například dostávat do situace, kdy jeden z partnerů bude mít pocit, že je v neustálém podřízení tomu druhému a během konfliktu není slyšet jeho část pravdy. Důležité je zaměřit se na kořen problému, kvůli kterému k hádce došlo.

Nutné rande

Jakmile se nový vztah stane součástí vašeho každodenního života, je velmi jednoduché zapomenout na potřebu nových zážitků a emocí a zabřednout do rutiny. Pár by se měl i nadále ve vztahu pokoušet udržovat jistou jiskru a velmi v tom milencům pomůže obyčejné rande. Zkuste si spolu naplánovat večer někde mimo domov, kde budete poznávat nová místa a více jeden druhého.

Poznávání

Jednou z největších zkoušek jakéhokoliv počínajícího vztahu je poznávání toho druhého. Ve chvíli, kdy spolu pár začne trávit čas v jedné domácnosti, objeví se zvyky, o kterých jste netušili, že je ten druhý má. Nebo například neočekávané reakce na pro vás zcela obyčejnou situaci. Velkým oříškem bývá i seznámení s přáteli a rodinou. Podobná setkání i situace je dobré brát jako podrobnější poznávání vašeho vyvoleného. Také je dobré nezapomínat, že při prvním setkání bývají lidé nervózní, a to platí i o členech rodiny. Pokud vás ale budou některé otázky trápit, rozhodně byste si o nich měli bez zbytečných výčitek a agrese promluvit se svým partnerem.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE, CO SE VZTAHEM, KDYŽ VYPRCHÁ JISKRA:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu