Close search

Jak přežít rozchod. 5 rad co dělat a co nedělat v období největšího smutku

pixabay Zdroj: pixabay

Rozchod bolí vždy. I když jste se ve vztahu i několik let trápili. Přece jen jste si na partnera v mnoha ohledech zvykli a teď najednou je ta energie pryč. Jak na to, aby jste se zbytečně netrápili další dva roky? Podívejte se na rady, co dělat a také co nedělat, pokud jste se právě s někým rozešli.

1. Dejte průchod emocím

Nesnažte se to přejít, jako by se nic nestalo. Podvědomí totiž neobelžete a naopak pokud to neobrečíte hned na začátku, budou se vám tlačit slzy do očí i několik měsíců od odchodu partnera. Jestli máte vztek, běžte to vyběhat nebo vyboxovat. Zkrátka v sobě nesmíte dusit emoce.

2. Přestaňte se sebetrýznit

Pokud si dokola budete číst zprávy, které vám posílal v období zamilovanosti nebo si budete prohlížet společné fotky, daleko se nedostanete. Smutek projevujte, ale určitě neplačte při sledování vašich videií. Zbavte se jeho věcí, ale pozor, nemusíte se s bývalým partnerem při tom vidět, to vás zase hodí zpátky do deprese Pošlete je kurýrem nebo poštou. Uvidíte, že až odnesete jeho věci pryč, uleví se vám a začnete myslet optimisticky.

3. Neutápějte žal v alkoholu

Pokud se jednou opijete, nic se nestane, ale pokud tím hodláte řešit nastalou prázdnotu ve vašem životě, měli byste si uvědomit, že to je špatná cesta. Řešit smutek alkoholem nebo drogami z vás udělá ještě větší trosku než za jakou se považujete teď. Možná se vám v té chvíli uleví, ale jedná se o pár hodin. Stavy úzkosti, které vás čekají druhý den po probuzení za to opravdu nestojí.

4. Nic si o bývalém partnerovi nezjišťujte

Protože, jak žijeme teď, tvoříme si tím naši budoucnost. Proto se nesnažte dohledávat informace o svém bývalém partnerovi, netahejte informace ze společných známých, nepátrejte, jestli už má za vás náhradu. Tohle všechno vás šíleně brzdí a bere vám energii. Když ji budete věnovat do své budoucnosti, zaměříte se na sebe, vrátí se vám to, ani nebudete vědět jak.

5. Vnímejte rozchod jako výzvu

Říká se, že nic není náhoda a všechno co se nám v životě děje, je pro naše dobro. Proto to tak zkuste vnímat. Berte to tak, že vás to někam posune jinam, dá vám to příležitost najít si někoho daleko lepšího. Bývalému partnerovi nic nezazlívejte a snažte se mu odpustit, jestli vám něco provedl. Pokud to nepůjde hned, půjde to za několik měsíců nebo let, ale až mu budete přát upřímně to nejlepší, poklepejte si po rameni, protože jste odpustili a tím pádem jste v této životní zkoušce obstáli.

 

Nejčtenější články