Close search

Jak odhalit žárlivce už na začátku vztahu?

pixabay Zdroj: pixabay

Žárlit nebo nežárlit? To je otázka. Někdo říká, že žárlivost je kořením vztahu a že je to důkaz lásky. Další zase žárlivost odsuzují a vidí v ní zabijáka vztahu. Kde je tedy pravda? Asi někde uprostřed.

Někdy je žárlivost milá, nesmí však být brána smrtelně vážně a spíše se jí měli partneři jen popichovat. Nesmělo by na základě žárlení docházet ke konfliktům, to už potom vede k vážnému problému. Jak tedy poznat žárlivce už na začátku vztahu?

Vadí mu lidé, se kterými se sýkáte

Je asi jasné, že se člověk v životě potkává s lidmi, kteří jsou mu sympatičtí a kteří mu jsou sympatičtí méně. Podobně vašemu partnerovi může někdo ve vašem okolí vadit, není to nic neobvyklého. Jenže ve chvíli, kdy se partnerovi nelíbí, že jdete s kamarádkami na kávu, že vyrážíte s nimi na wellnes víkend, že jdete do kina, už to může být problém.

Navíc, vašemu partnerovi obvykle nevadí jen jeden člověk, vadí mu naprosto všichni, kteří se kolem vás pohybují. Po příchodu domů vás většinou čeká výslech, s kým, kde, jak dlouho a proč. To už by vám mělo začít být divné.

Chce, abyste byla pořád doma

Partner vás chce udržet co nejvíce doma, dokonce vám nabídne, že přestanete pracovat a budete se starat o domácnost. Chce si vás takto připoutat a zajistit tím, že se nebudete stýkat s nikym jiným. Končí to většinou tím, že se bez jeho svolení nesmíte nikam hnout, bude vám sledovat výpisy hovorů, textové zprávy, kamarádky postupně ztratíte a rodina nebude vědět, jak vypadáte.

Váš partner totiž žije v neustálém strachu z toho, že vás ztratí, že o vás přijde, že mu utečete s někým jiným a on zůstane sám. To už je nemoc a je třeba situaci řešit.

Za všechno můžete vy

Své chování nedává za vinu sobě, ale všem okolo. Můžete za jeho chování vy, váš kolega, nebo váš neexistující milenec, o kterém je váš partner stoprocentně přesvědčen. Jste obviněná ze všeho, chodíte moc vyzývavě namalovaná, oblečená, bavíte se s prodavačem vyzývavě, koketujete s úředníkem, usmíváte se na souseda.

On vás tím chce jen zachránit a varovat. Záleží mu na vztahu, když vám na něm nezáleží. Takže v podstatě v jeho hlavě je jen on ten dobrý.

Bojí se konfrontace

Za vašimi dveřmi to je velký king. Křičí po vás, vyčítá, usvědčuje. Ovšem když navrhnete přímou konfrontaci s vaším kolegou, který je ten údajný milenec, odmítá. Co kdyby to byla pravda? Sám o sobě totiž nemá velké mínění, má velmi nízké sebevědomí a zoufale se bojí odmítnutí.

Co kdybyste ho opustila? Pokud vykazuje váš partner jeden nebo více popsaných znaků, raději vztah ukončete, čeká vás podle všeho peklo na zemi.

 

Nejčtenější články