Close search

Jak nosit kravatu? Rozhodně ne jako Trump, lidé se mu smáli

Instagram Zdroj: Instagram

Poradci si z amerického prezidenta Donalda Trumpa buď utahují, nebo ho nemají rádi, případně své práci nerozumějí. Jinak by mu nemohli schválit ty nevhodně dlouhé kravaty, které s oblibou nosí. Podle nejmocnějšího muže planety to má ale důvod.

Určitě jste si všimli, že americký prezident Donald Trump si na image dává hodně záležet. Jinak by si nepěstoval onen neuvěřitelný účes jako panáček Ken a s takovou oblibou nenosil kravaty tak dlouhé, že se jim smějí lidé na celé zeměkouli. A podle módních expertů je také proč. Různobarevné, zejména křiklavé kravaty mu vykukují zpod saka. Když si sedne, tak se mu ležérně povalují na stehnech s podtónem lázeňského šviháka.

Jak ale ve svých memoárech prozradil vlivný republikánský politik Chris Christie, Trumpova posedlost příliš dlouhými kravatami má důvod: „Trump si myslí, že dlouhý módní doplněk opticky zužuje tělo,“ uvedl. Během prezidentských voleb v roce 2016 se prý Trump podle Christieho nechal slyšet, že musí zhubnout, aby „vypadal lépe a zvítězil“ v klání.

Na internetu se tehdy hned začaly šířit vtipné koláže, které si z Trumpovy kravaty utahují, ty nejlepší najdete ve fotogalerii.

Jak tedy správně nosit kravatu?

Pokud právě volíte koupi kravaty nebo chcete obměnit vaši sadu, tak si z Trumpa opravdu neberte příklad. Kravaty sice podléhají také módě, ale ty jeho nikdy v módě nebyly. Jsou spíše jako krajta kolem krku. A takhle směšně určitě vypadat nechcete. Takže, jak si vybrat tu pravou a podle čeho?

Na materiálu záleží

Hedvábné kravaty oblékejte především k oblekům. Ty z hrubších materiálů, jako je vlna, se hodí pro méně formální příležitosti. Sluší hlavně k těžším sakům nebo bundám. Obléci kravatu k tričku je sice recese, ale opravdu se to nehodí.

Pozor na barvu

Když přijde na barvy, je mezi pánskými kravatami na výběr z tisíce barevných kombinací. Nejdříve se musíte rozhodnout, jaká barva kravaty bude ladit se zbytkem outfitu a hlavně danou událostí. Při formálních událostech si vyberte matnou barevnou kravatu, která je tmavší než košile. Klasická kravata bez vzoru je ta nejvšestrannější ze všech kravat, protože se dá sladit s čímkoliv. Tmavá kravata je vhodná na obchodní schůzky. Sladění s khaki nebo modrou košilí evokuje vojenskou autoritu.

„Do práce doporučuji matné kravaty s diagonálním pruhem, ty se hodí na téměř jakékoliv obchodní jednání a jsou velmi módní. Pokud půjde o první schůzku, doporučuji zvolit klasiku. Tou je bílá košile a matná kravata červené barvy a podobných odstínů (bordó). Jedná se o demonstraci čistoty a sebedůvěry, kterou by především měli mít manažeři,“ říká módní stylista Jan Hořejší.

Černá kravata ladí ke všemu a je vhodná pro všechny příležitosti, od práce až po pohřeb. Je také praktická, protože na ní nejsou vidět skvrny.

Vzory povoleny

Vzorované kravaty jsou velmi módní, ale i tady je třeba klást důraz na společenskou událost. A zapomeňte na květiny evokující podnikatele 90. let. Puntíky jsou velmi aktuální. Čím menší zvolíte, tím je kravata formálnější.

Pruhy vznikly kvůli potřebě zobrazovat barvy britských klubů nebo armádních pluků. V Británii vedou pruhy zleva doprava, zatímco v Americe zprava doleva.

Tkaná vázanka je obvykle vyráběna pouze v jedné barvě. Vzorem je vlnová struktura. Jedním z příkladů je hedvábný grenadin. Tkané hedvábné kravaty jsou považovány za velmi formální a konzervativní. Pro extravagantnější muže jsou pak kravaty ve tvaru šachovnice. Hodí se spíše k víkendovým akcím, protože jsou velmi odvážné.

Na délce i šířce záleží

Abyste nedopadli jako Donald Trump, volte vždy vázanku, která se maximálně dotýká horní části pásku u kalhot. Co se týče šířky, ideální je 5,5 až 10 cm. Pro klasický vzhled si vyberte šířku, která odpovídá šířce klopy saka. Vázanka by neměla být příliš volná nebo příliš těsná. Obě dvě varianty jsou neuvěřitelně nepohodlné, takže se ujistěte, že vám na krk sedla perfektně. Správný uzel pak dodá šmrnc. Širší uzel se hodí do otevřenějšího límce, užší pak do uzavřenějšího límce košile.

PODÍVEJTE SE DO GALERIE NA KOLÁŽE, KTERÉ SI UTAHUJÍ Z TRUMPOVY KRAVATY!

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu