Close search

Jak nepřibrat o Vánocích: Pomohou pistácie, řecký jogurt a popkorn

Pixabay Zdroj: Pixabay

Vánoce se rychle blíží a s nimi i příprava cukroví, které se tu a tam ochutnává již dnes. A co teprve o svátcích… Magazín Eat This připravil přehled potravin, které zamezí vánočnímu přibývání na váze.

Jakmile se blíží svátky, spousta lidí protočí panenky, protože se obávají přibírání na váze. Podle Eat This jim pomůže jedna vychytávka – drobné svačinky. Jejich konzumace mezi jídly může podpořit sytost a omezit nadměrnou konzumaci jídla, což pomáhá vyhnout se kilům navíc.

Jak přežít svátky bez tloustnutí

Nejde samozřejmě o svačinku složenou z vanilkových rohlíčků. Měla by obsahovat bílkoviny, vlákninu nebo celozrnné výrobky. Abyste zvládli hlad, je dobré konzumovat jídlo bohaté na bílkoviny a vlákninu. Sem patří i řecký bílý jogurt, který si můžete doplnit třeba granátovým jablkem. To vedle vlákniny obsahuje také různé antioxidanty, které podporují imunitu, což se během těchto měsíců rozhodně hodí.

Jednou z méně tradičních věcí, které pro magazín Eat This doporučuje dietoložka Lauren Manaker, je popkorn. Nejde zrovna o něco, co bychom si spojovali s hubnutím, ale když se popkorn obejde bez másla, cukru nebo soli, může to být příjemná svačinka. Navíc je to nízkoenergetická potravina s vysokým obsahem vlákniny. Zkuste jej třeba s trochou skořice a vykouzlíte zajímavé pohoštění.

Další svačinkou mohou být pistácie. Podle jednoho výzkumu jejich pravidelná konzumace po dobu 12 týdnů nezpůsobila žádné zvýšení tělesné hmotnosti. Navíc došlo k větší sytosti a pocitu plnosti a také k menšímu pocitu hladu po dobu 2 hodin od snědení pistáciové svačiny.

Sušené švestky podporují zdraví střev a jsou plné živin důležitých pro zdraví kostí. Vychází to ze studie, podle které lidé svačící sušené švestky měli menší hlad a jedli celkově méně kalorií než lidé, kteří konzumovali jiná jídla se stejným obsahem kalorií. Sušené švestky mají nízký glykemický index a obsahují vlákninu, což také může podpořit pocit sytosti.

Zdroje informací:
Wikipedia.org: Popkorn
Eatthis.com: The Best Snacks To Prevent Holiday Weight Gain

Nejčtenější články