Close search

Jak na padání vlasů: Zkuste vlašské ořechy, lososa a vajíčka

Unsplash Zdroj: Unsplash

Magazín Eatthis se zaměřil na otázku, která je palčivá pro spoustu lidí. Padání vlasů totiž může být pěkně depresivní záležitost. Lze s tím něco udělat pomocí stravy?

Když na kartáči zaznamenáte výrazné množství vlasů, je samozřejmě na místě konzultace s lékařem, který určí správnou diagnózu. Kromě toho, nebo jako prevenci, můžete zkusit i potraviny, které pomáhají proti vypadávání vlasů.

Potraviny a padání vlasů

Jednou z nejzdravějších potravin vůbec jsou vlašské ořechy - pomáhají snižovat cholesterol, zvládají cukrovku a zpomalují proces stárnutí. A jako by tyto výhody nestačily, vlašské ořechy mohou také pomoci zabránit vypadávání vlasů. „Vlašské ořechy obsahují živiny, které jsou důležité pro zdravé vlasy a zabraňují vypadávání vlasů - vitamín E, omega-3 mastné kyseliny, zinek, selen a bílkoviny," říká dietoložka Lisa Young pro magazín Eatthis.

Dostatek omega-3 mastných kyselin v stravě je důležitý, protože tělo si je nedokáže vytvořit samo. Kromě vlašských ořechů je vhodný také losos a další tučné ryby, které jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny, vitamín D a bílkoviny. A třeba losos obsahuje i selen a vitamíny B, což jsou živiny důležité pro zdravé vlasy.

Třetí doporučenou potravinou jsou vajíčka. Je v zásadě jedno, jestli jde o míchaná, nebo uvařená natvrdo a v salátu. „Vejce obsahují živiny důležité pro zdravé vlasy, jako je antioxidant selen a zinek. Jsou také bohaté na bílkoviny, které pomáhají předcházet vypadávání vlasů," dodává Lisa Young.

Zdroj informací:
Eatthis.com: 5 Best Foods to Eat for Hair Loss, Say Dietitians

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu