Close search

Jak na jarní detox podle indické ájurvédy!

Profimedia.cz Zdroj: Profimedia.cz

Zima pomalu odchází a před námi je opět odhazování teplých kabátů, ale i zbavování se přebytečných kil. Jaro je totiž tou nejlepší dobou pro očistu těla i duše. Zkuste letos východní medicínu - ajurvéda.

Slyšeli jste už o této tradiční indické medicíně? Pokud ne, tak vězte, že na pročistění těla i duše je ajurvéda tou nejlepší volbou. Přinášíme vám 3 rady podle jejich učení, jak se nejlépe dostat do fyzické i psychické pohody:

Okořeňte si jaro

Ajurvédské kuchařky věří, že správné koření dokáže úplné zázraky. Čerstvý zázvor, pepř, kmín i fenykl se doporučují pro pozitivní mysl a dobrou fyzickou kondici. Jarní období zvané „Kapha“ je podle nich ideální pro nové návyky. Pokud si v tomto období stanovíte nové zvyky, budete je dodržovat po celý rok.

Ranní ptáče dál doskáče

Můžete spát klidně deset hodin, ale stejně se po probuzení cítíte bez energie? Pozdní usínání a dlouhé spaní vašemu tělu neprospívá. Raději choďte spát dříve a nastavte si budík na brzkou ranní hodinu. Budete se celý den cítit plní energie!

Teplá jídla třikrát denně

Snídaně je prostě základ dne. To platí vždy a všude. Pokud zároveň chcete shodit pár kil navíc, připravte si ji lehkou a teplou a nezapomínejte ani na teplý oběd a večeři. Dopřávejte si polévky a tepelně upravenou zeleninu.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu