Close search

Jak mít intimní vztah s kamarádem a nezničit si přátelství?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Mít dobrého kamaráda je velké štěstí, kterým se rozhodně nemůže pochlubit každý. Jsou ale lidé, kteří dokáží z podobného vztahu vytěžit ještě víc. Přátelství s benefity má ale svá velká rizika.

"Přátelství s benefity" může lidem, kteří se nechtějí vázat a ani se vzdát svého intimního života, přinést skutečně mnoho výhod. Je ale důležité se přidržovat určitých pravidel, pokud nechcete přijít o milence a zároveň i o kamaráda.

Žádné city

Přátelství s benefity je takovým narušitelem zaběhnutých tradic, který může určitým lidem velmi zpříjemnit život. Přesto tento druh vztahu zdaleka není pro všechny. Pokud budete mít intimní vztah s kamarádem, nemůžete do toho zapojovat city. Podobný vztah může fungovat pokud nejste žárliví a nebudete mít potřebu se na přítele vázat jako na skutečného partnera. Když tyto zásady nedokážete dodržet, koledujete si o zničení přátelství.

Pravidla

Nehledě na to, že přátelství s benefity je výhodným vztahem pro ty, kteří se nechtějí vázat, řešit společné účty, bydlení nebo problémy, pořád se jedná o vazby, které potřebují mít řád, aby fungovaly. Promluvte si se svým kamarádem a ujasněte si, kde jsou hranice a co vlastně od podobného spojení očekáváte. Vyhovuje vám například, jestli u sebe budete zůstávat přes noc, nebo ne? Chcete spolu chodit na obědy, nebo občasná setkání postačí? Určete si pravidla hry, ať máte oba jasno a nedochází mezi vámi k nedorozumění.

Chcete víc

Bohužel s postupem času může nastat situace, kdy jeden z kamarádů začne k tomu druhému mít hlubší city. Nebo co hůř, do podobného vztahu již vědomě šel s tím, že se mu podaří přítele do sebe zamilovat. V takovém případě si skutečně můžete říkat o problém, který vás ve výsledku může stát přítele.

Pokud si tedy chcete užívat přátelství s benefity, tak pamatujte, že váš společný intimní život s kamarádem může existovat bez následků pro vaše přátelství, pokud se bude jednat o nezávazné společné chvíle, bez očekávání a jakýchkoli hlubších citů. Vždy ale záleží na konkrétní situace, takže je velmi důležité si dopředu vše promyslet a zvážit veškerá pro a proti.

Nejčtenější články