Close search

Jak kluk z dětského domova vybudoval kadeřnické impérium

Zdroj:

Na Instagramu ho sledují desítky tisíc lidí. Přesto, že vzešel z dětského domova, tak se mu podařilo vybudovat kadeřnické impérium v hodnotě mnoha milionů korun. Mezi jeho klienty patří Jaromír Jágr, Rytmus nebo Patrik Eliáš. Do toho všeho zvládl ještě zápasit v MMA v organizaci Oktagon. Tohle všechno je nejslavnější český barber Lukáš Vlačuha (29), kterého ale všichni znají pod jménem Laky Royal.

Takhle Lakyho příběh zní skoro pohádkově, ale pravda je taková, že při své cestě vzhůru zažil i řadu pořádně hlubokých pádů. Často se zdálo, že se snad už ani nemůže zvednout. Ale dokázal to. A díky tomu si svého úspěchu nyní váží výrazně více, než kdyby k němu dokráčel po mechové cestičce. A díky tomu se nyní snaží společnosti i něco vrátit.

"Dlouho jsem přemýšlel, jak bych mohl šanci, kterou jsem kdysi dostal já, i to, co všechno jsem se jako barber mohl od těch zkušených naučil, poslat dál. Dát někomu příležitost, aby se v životě odrazil, ne nutně ode dna, jako tenkrát já, ale třeba udělat krok úplně jiným směrem a dělat v životě to, co ho baví a naplňuje," začíná své vyprávění Laky Royal.

V hlavě se mu zrodila myšlenka, kterou také na konci loňského roku zrealizoval. "Vymysleli jsme proto LYFT challenge, výzvu, ve které se mohli zájemci hlásit přes Instagram se svými příběhy, proč by se chtěli stát barberem, co je k tomu vede, jaká je jejich motivace," popisuje potetovaný barber.

"Přišla řada zajímavých příběhů, vítěz však mohl být jen jeden, a tím se stal Michal Nováček, který už nějakou zkušenost s holičstvím měl, ale chtěl stát profi barberem, dotáhnout svoje snažení někam dál a jen hledal příležitost," pokračuje v příběhu, který zrodila LYFT challenge. A jak se zdá, tak tahle story nakonec také skončila happy endem.

"Byla radost koukat na to, jak když někdo něco opravdu chce, jak rychle se dokáže učit, a to zároveň s pokorou, ta je myslím v životě hodně důležitá. Jasně, když chcete něco dokázat, nesmíte se bát, být draví, mít ambice, ale ta pokora, ta tam musí pořád někde být. Myslím, že tohle Michalovi nechybí, i proto jsem ho od ledna zaměstnal ve svém barber shopu jako normálního zaměstnance, kolegu. Mám radost, že tahle výzva měla smysl, pro mě, i pro něj," uzavírá Laky Royal příběh o tom, jak pomohl jinému klukovi z ulice splnit jeho sen.

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu