Close search

Jak dlouho budeme žít? Britský lékař prozradil jednoduchý test se židlí

Unsplash Zdroj: Unsplash

Britský list Express píše o neobvyklém testu doktora Michaela Mosleyho, který na základě velké studie přišel na jednu jednoduchou věc. Věk dožití prý lze určit podle testu se židlí.

Nepochybně existuje velké množství studií, které dokazují, že určité změny životního stylu nám mohou prodloužit život o několik let. Lze se dočíst, co přidat do jídelníčku, nebo z něj odebrat, jak a kdy se hýbat. V případě, že si chcete ověřit, jak dlouho budete žít, zkuste jeden neobvyklý test.

Jak dlouho budeme žít?

Michael Mosley je britský lékař proslavený prostými, ale mimořádně zajímavými postřehy. Přišel třeba s tím, že podle toho, jak dlouho dokážete stát na jedné noze se zavřenými očima, lze zjistit, jak jste na tom se zdravím a jak dlouho budete žít. Ve zkratce jde o to, že lidé, kteří dokázali stát na jedné noze méně než dvě vteřiny, měli třikrát větší pravděpodobnost, že zemřou před 66. narozeninami. Alespoň v porovnání s těmi, kteří to zvládli déle než 10 vteřin.

Teď přišel Mosley s dalším testem: „Musíte jen sedět na židli a zjistit, kolikrát dokážete během minuty přejít ze sedu do stoje.“ Vychází ze studie 2 760 mužů a žen ve věku 50 let, která začala už v roce 1999.

Lidé, kterým se to podařilo více než 36krát, měli dvakrát větší pravděpodobnost, že budou naživu ještě o 13 let. A to ve srovnání s těmi, kterým se to podařilo pouze 23krát. Výzkumníci navštívili účastníky studie o 13 let později a zjistili, že výkon v těchto jednoduchých testech předznamenal pravděpodobnost úmrtí na rakovinu nebo infarkt.

Zdroje informací:
Express.co.uk: Dr Michael Mosley shares 'simple chair test' to see how long you’ll live

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu