Close search

Jak být oblíbený: 5 tipů, díky kterým vás lidé budou vnímat pozitivně

Freepik Zdroj: Freepik

Psycholožka Natalie Kerr sepsala pro magazín Psychology Today několik tipů, jak se stát ve společnosti oblíbeným. Používáte některý z nich?

Získat si oblibu svého okolí, nebo společnosti jako takové, je nejen příjemné, ale i praktické. Otevírá to dveře k lidem, zážitkům, ale třeba také k zajímavé práci. Výzkumy ukazují, že za tím často stojí jednoduché faktory. Někdy se stačí jen usmívat, jindy je potřeba víc se ptát.

Jak být oblíbený

1. Buďte zvědaví na ostatní a ptejte se. Výzkumy ukazují, že lidé, kteří během konverzace kladou více otázek, jsou vnímáni jako citlivější a ostatní je mají víc rádi. Když se ptáte, dáváte najevo, že aktivně nasloucháte a zajímáte se o to, říkají ti druzí.

2. Musíte být vidět. Říká se tomu efekt pouhého vystavení a vysvětluje, proč máme rádi obehrané písničky, nebo volíme politiky, kteří se nejvíc objevují v médiích. I vy to můžete využít ke zvýšení své oblíbenosti. Funguje to prý i na sociálních sítích, když budete přidávat hodně komentářů. Jen to zviditelňování nepřehánějte.

3. Zapamatujte si jména. Je to důležité, protože jde o signál, že jsou ostatní pro vás důležití.

4. Pátrejte po podobnostech. Výzkumy ukazují, že máme rádi lidi, kteří sdílejí naše zájmy, hodnoty nebo osobnostní rysy. Prostě vrána k vraně sedá platí víc, než rčení o tom, že se přitahují protiklady.

5. Usmívejte se. Jistě, maminky nás učili, že nemáme soudit knihu podle obalu, ale stejně to děláme. Atraktivní lidé nám připadají sympatičtější, kompetentnější a zdravější. Pokud chcete být vnímáni stejně, stačí se občas usmát...

Zdroje informací:
Psychologytoday.com: 7 Easy Ways to Become More Likable

Nejčtenější články