Close search

Jak bojovat proti globálnímu oteplování? Nabízí se unikátní příležitost: vyjet jako dobrovolník na Antarktidu

Unsplash Zdroj: Unsplash

Velké firmy dnes svým investorům, zákazníkům i zaměstnancům musí dokazovat, že jim není planeta Země lhostejná. I Airbnb, společnost nabízející nocleh téměř v jakémkoliv koutě světa, se přizpůsobila tomuto trendu. Realizuje různé ekologické projekty. V tom posledním připravuje pro pět dobrovolníků expedici na Antarktidu, kde budou pracovat na záchraně planety.

Antarktický sabatikl - příležitost ke změně

Airbnb spojilo své síly s  Ocean Conservancy – organizací zabývající se ekologií a ochranou oceánů, aby společně vytvořily velmi unikátní projekt. Projekt byl nazván Antarktický sabatikl a v září hledal po celém světě 5 dobrovolníků, kteří se v rámci desetidenní expedice na Antarktidu stanou součástí unikátního výzkumu.

Výzva pro zapojení do projektu byla zveřejněna v září, začátkem října se pak příjem přihlášek uzavřel. Do projektu se mohl zapojit opravdu každý, dokonce i bez odborných znalostí. Důležité je, aby dobrovolníci uměli pracovat pod tlakem a zvládali překonat únavu, protože projekt bude náročný časově, fyzicky i psychicky.

Hlavním cílem expedice, která se uskuteční v prosinci, bude zjistit množství obsažených mikroplastů ve sněhu a ve vodě na Antarktidě. Bude jí předcházet školení v chilském městě Punta Arenas v listopadu.

Toto není první případ, kdy se společnost Airbnb rozhodla uspořádat projekt, který podporuje určitý výzkum. V minulosti byla spuštěna obdobná iniciativa, která měla odvrátit zánik italské vesnice. Na daný projekt se přihlásilo neuvěřitelných 280 tisíc zájemců a i tento projekt měl obří úspěch.

I cestovat lze ekologicky

Ač se na první pohled může zdát, že organizace zabývající se poskytováním ubytování nemá nic společného s Antarktidou a výzkumem, není tomu tak. Cestování nemalým dílem přispívá ke globálnímu oteplování a Airbnb se zavázalo, že bude s touto problematikou bojovat a upozorňovat na negativní aspekty cestování.

„Airbnb klimatické změny nevyřeší, odpovědností každého z nás je ale dělat vše, co je v našich silách,“ uvedl za Airbnb Chris Lehane, viceprezident pro globální politiku a komunikaci.

Renomé a prospěch pro společnost

Antarktický sabatikl je bezesporu zajímavá příležitost, pozoruhodný projekt a nepochybně i chytrý marketingový krok – média totiž o takových projektech referují ve velkém. Dobrovolníci se jen hrnou a společnost si buduje jméno hodné 21. století. Doufejme, že Airbnb půjde mnoha firmám příkladem a brzy se dočkáme obdobných projektů.

Mrzí vás, že jste se nestihli přihlásit? Již brzy se očekává, že společnost spustí další projekt, na který se budete moci přihlásit i vy!

I firmy by měly pomoci se záchranou planety. Jak pomáhá Airbnb? PODÍVEJTE SE DO FOTOGALERIE:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu