Close search

Jack Nicholson a princezna Margaret: Slavný herec se s ní chtěl lépe poznat prostřednictvím neobvyklé nabídky

Wikimedia Commons/Nijs, Jac. de / Anefo, CC BY-SA 3.0 NL, Paramount Pictures Zdroj: Wikimedia Commons/Nijs, Jac. de / Anefo, CC BY-SA 3.0 NL, Paramount Pictures

Jack Nicholson si odjakživa pečlivě pěstoval pověst sukničkáře a patrně nevynechal ani jednu příležitost předvést své charisma. Pak koncem sedmdesátých let potkal na jedné párty princeznu Margaret, mladší sestru královny Alžběty II.

Říká se, že v sedmdesátých letech minulého století bylo v Hollywoodu užívání drog tak rozšířené a běžné, že tvořily součást rozpočtu natáčení. A jen málokterý herec nebo herečka v té době nepřišel s něčím návykovým do styku.

Ahoj, princezno

Byť už se neuvěřitelné historky z jeho soukromí neobjevují často, Jack Nicholson si pověst člověka, který si užívá život a všechny jeho stránky, udržuje dodnes. Mezi nejzajímavější příběhy patří ten, jak se chtěl seznámit s mladší sestrou královny Alžběty II.

Legendární hollywoodská agentka Sue Mengers, která zastupovala jména jako Gene Hackman, Barbra Streisand, Steve McQueen nebo Burt Reynolds, pořádala v roce 1979 opulentní párty na počest princezny Margaret. A seznam pozvaných nebyl méně hvězdný než její portfolio.

Když večer začínal, princezně představili Jacka Nicholsona, který přišel se svojí tehdejší přítelkyní Anjelicou Huston. K takovému setkání patří různá pravidla, jenž osvětlují, jak se chovat nebo jak oslovovat Její královskou Výsost. Pro herce to ale neplatilo a ke svému tradičnímu úsměvu přidal nabídku, jak se poznat lépe. Myslel tím sdílení lajny kokainu.

Britská stopka

Princezna Margaret ho odmítla a zamířila k dalším hostům. Podle dobových záznamů trávila zbytek večera ve společnosti Seana Conneryho, Farrah Fawcett a objevila se na parketu s Johnem Travoltou, který se díky svým nedávným obrovským hitům Horečka sobotní noci (1977) a Pomáda (1978) kvalifikoval na nejlepšího tanečníka Hollywoodu.

Z Nicholsonovy strany šlo prý o vtip, ale jeho nabídka stejně vytočila Sue Mengers k nepříčetnosti. Domnívala se totiž, že to pro ni znamenalo stopku možným budoucím pozváním do Buckinghamského paláce. A párty považovala za hrozný propadák.

V rozhovoru pro Vanity Fair později vzpomínala na to, že vždy, když se na ni princezna Margaret podívala, udělala pukrle. „Dělala jsem to celý večer! Musela si myslet, že jsem idiot."

Nejčtenější články