Close search

Ivanka Trump si na Twitteru notovala s Elonem Muskem. A pak se strhla mela

Wikimedia Commons/Andrea Hanks/Official White House Photo, Public domain Zdroj: Wikimedia Commons/Andrea Hanks/Official White House Photo, Public domain

Miliardář Elon Musk a jeho projevy na sociálních sítích se leckdy vyrovnají kontroverznímu online působení Donalda Trumpa. Teď, v narážce na film Matrix, vyzval k tomu, aby si lidé vzali červenou pilulku. A chytla se toho nejen Ivanka Trump.

Všechno to začalo, když Elon Musk napsal na Twitter: „Vemte si červenou pilulku." Je to odkaz na jednu ze zásadních scén kultovního snímku Matrix (1999). Hlavní hrdina v podání Keanu Reevese si může zvolit modrou pilulku, po které se probudí ve své posteli a bude mít zpátky dosavadní život. Nebo si vezme červenou a pozná pravdu.

Mezi prvními poznala pravdu Ivanka Trump, modelka a podnikatelka, která teď dělá otci hlavní poradkyni. Sdílela Muskův příspěvek s poznámkou, že si pilulku vzala. Výměna vyvolala nečekanou odezvu.

Na Twitter naběhla Lilly Wachowski, polovina sesterského režisérského dua, které na konci devadesátých let slavný Matrix natočilo. A poslala je někam.

Teorie barev

Červená barva se pojí s americkými republikány, jejichž prezident sedí aktuálně v Bílém domě. Patrně proto Ivanka Trump reagovala na příspěvek. Modrá barva zastupuje demokraty.

Jenže je tady ještě jedna interpretace. Motiv červené pilulky se v poslední době objevuje jako kódové označení probuzení pravicových extrémistů, kteří se cítí být na koni od té doby, co je americkým prezidentem Trump.

A v tom patrně tkví rozčilení Lilly Wachowski, která byla původně mužem a její transgender orientaci současné, nejen politické směřování USA život moc neulehčuje.

Když Elon tweetuje

Miliardář a jeho příspěvky jsou zajímavou kapitolou internetu. Před dvěma lety předvedl, že na sociálních sítích rychleji píše, než myslí. Když jeho tým přivezl do Thajska miniponorku, připravenou speciálně na záchranu chlapců uvězněných v jeskyni, a záchranáři ji odmítli s tím, že není do daných prostorů vhodná, v záchvatu hněvu označil jejich šéfa za pedofila. Později se samozřejmě omluvil.

Loni zase napsal, že má prostředky na vykoupení akcií Tesly za 420 dolarů a jejich cena vystřelila nahoru tak rychle, že bylo přerušeno obchodování. Z odkupu nic nebylo a americká Komise pro cenné papíry Muskovi vyměřila pokutu 20 milionů dolarů a ještě musel odstoupit z postu předsedy správní rady Tesly.

A letos na začátku května napsal, že akcie Tesly jsou moc drahé. Sestřelil je o deset procent.

Nejčtenější články