Close search

Introverti mezi námi: Jaké to je vyhledávat samotu?

Pixabay Zdroj: Pixabay

Pro lidi uzavřené do sebe může být každé nové setkání, navazování kontaktů, nebo prosazení si svého pěkným oříškem.

Být introvertem není žádná výhra. Někdy se jedná o tvrdou životní lekci, která se velice špatně překonává a dost často s sebou nese následky.

Pokud se setkáte s introvertem, který vám dovolí nahlédnout do jeho osobního života trochu blíže a začne vyprávět historky z dětství, možná zůstanete stát jako opaření. V dospělosti se člověk může s touto vlastností naučit pracovat, ale pocity, které v sobě introvertní člověk prožívá nejsou vůbec příjemné.

Pro extroverty mohou být společenské hry na firemním pobytu příjemnou zábavou, při které mají možnost poznat své kolegy i z jiné stránky, ale pro introverty je pouhá myšlenka na společenské hry, nebo karaoke noční můrou. Neznamená to, že nemají rádi zážitky, ale mnohem raději jsou mezi svou partou lidí, kterou znají už dlouho.

Introverti mají rádi čas sami se sebou, takže jestli znáte takového člověka, opravdu neberte osobně, když odmítne vaše pozvání na večeři po namáhavém dni. Prostě jen potřebuje více klidu na nabrání nových sil a přemýšlení. Samota je pro introverty potrava, díky které dokáží v klidu žít.

Může se stát, že i tichý člověk sám sebe nebere takovým, jakým je a snaží se ze sebe vydolovat extrovertní povahu. Chodí do přelidněných místností, snaží se navazovat kontakty, ale postupem času dojde k tomu, že je pro něj toto chování sebezničující a raději tráví čas doma.

Jestli se snažíte pochopit svou vlastní introvertní povahu, nebo člověka ve vašem okolí, pak v knize Introvertův rok dostanete každodenní inspiraci.

Kniha, Introvertův rok, Michaela Chung

Nejčtenější články