Close search

I sociální sítě mají nepsaná pravidla: Znáte je?

pinterest.com Zdroj: pinterest.com

Být čí nebýt, to je oč tu běží. Ve 21. století by Shakespeare pravděpodobně legendární větu doplnil o přívlastek sociálních sítí. Facebook, Instagram, Twitter, TikTok. Každý nějakou takovou aplikaci používáme nebo při nejmenším známe. Ovšem i na daných platformách existují pravidla, která by se měla dodržovat - pro dobro všech.

Označování daného člověka na společné fotografii přece není nic hrozného, no ne? Nezaduste své publikum příliš častým postováním o vaší maličkosti. Otevíráme se očím, které by naši nástěnku (ne)měli vidět. Tak pozor na to!

"Tak já tě označím, nevadí ti to?"

Otázka, která by měla zaznít pokaždé, když vás kamarád/ka označí na sociálních sítích. Označování daného člověka na společné fotografii přece není nic hrozného, no ne? Ne každý tento názor sdílí - a důvody se mohou lišit. Byla daná osoba na výletě, o kterém neřekla drahé polovičce? Nebo sociální sítě aktivně nevyužívá a za žádných okoloností nepotřebuje sdělovat světu, kde se nachází? Vždy je na místě se dotyčného zeptat, zda-li je dané označení z jeho strany v pořádku.

Mám se skvěle a všichni to musí vědět

Prožíváte ten nejlepší den života, máte nacvakaných nespočet úžasných fotek, které přece musíte sdílet se světem. Prozradíme vám tajemství: nemusíte. Pokud nejste Kim Kardashian, celý internet nemusí vidět z vašeho dne více jak 5 příspěvků. Nezaduste své publikum příliš častým postováním o vaší maličkosti.

Nástěnka, kterou vidí všichni

Sociální sítě si tvoříme sami. Taková osobní značka, kterou tvoříme, ladíme a vypouštíme do světa pouze část. Část, kterou chceme, aby ostatní znali. Sexy kuchařka, matka snažilka, instagramová modelka, či člověk přírodní, který svůj účet plní fotografiemi romantických západů slunce. Prototypů jedinců na sociálních sítí je nespočet, ovšem je důležité si uvědomit, že identita, kterou si těžce budujeme na sociálních sítích, nemusí být tak atraktivní pro budoucího zaměstnavatele. Otevíráme se očím, které by naši nástěnku (ne)měli vidět. Tak pozor na to!

JAKÉ DALŠÍ NÁSTRAHY NÁS ČEKAJÍ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH? POKRAČUJTE VE ČTENÍ VE FOTOGALERII:

 

 

 

 

 

 

 

Nejčtenější články