Close search

Hugh Grosvenor, nejbohatší miliardář do 30 let a kmotr prince George, dá na boj s koronavirem dalších 300 milionů

Youtube.com Zdroj: Youtube.com

Když v roce 2016 zemřel Gerald Grosvenor, šestý vévoda z Westminsteru, jeho syn Hugh zdědil nejen šlechtický titul, ale také realitní impérium těžící zejména z vlastnictví lukrativních nemovitostí v Londýně. Teď majetek využívá na pomoc lidem bojujícím s pandemií.

Devětadvacetiletý Hugh Grosvenor je nejen sedmý vévoda z Westminsteru, ale také kmotr prince Georga. A patrně nemůže mu dát lepší životní příklad.

Vévoda už minulý měsíc daroval na boj s pandemií koronaviru 3,1 milionu dolarů (77,5 milionů korun) a v dubnu v charitativních aktivitách pokračuje. S podstatně vyšší sumou.

Miliony do první linie

Vnímáme to s pokorou a jsme neuvěřitelně vděční, že neúnavně pracujete na tom, abyste nás udrželi v bezpečí a udrželi fungování země," uvádí Hugh Grosvenor ve svém prohlášení. Poděkoval v něm jménem rodiny zaměstnancům NHS (Národní zdravotní služba), co je soubor tří zdravotních systémů ve Velké Británii, a všem, kteří poskytují nesmírně důležité služby v první linii.

Polovina z darovaných 12,5 milionu dolarů (312,5 milionů korun) půjde na podporu zdravotníků a jejich rodin, zbytek se rozdělí mezi medicínský výzkum a vývoj související s koronavirem a organizace, které pomáhají lidem čelícím sociálním a ekonomickým dopadům pandemie.

Nekončící boj

Zatímco dopad této krize se projevuje okamžitě, virus bohužel ovlivní i životy lidí dlouho do budoucna. Proto rád podporuji dlouhodobou vědeckou a sociálně-ekonomickou reakci na epidemii," dodává Grosvenor.

Už v březnu daroval sumu 3,1 milionu dolarů (77,5 milionů korun) na jídlo pro rodiny, kterých děti obvykle dostávají ve školách obědy zdarma. Dohromady tak jen za dva měsíce přispěl cifrou 15,6 milionu dolarů (390 milionů korun) a patrně ještě nekončí.

A jeho jmění mu umožní věnovat se charitě ještě dlouho, aktuálně má totiž majetek v odhadované výši 12,7 miliardy dolarů (317,5 miliardy korun).

Hugh Grosvenor je také jedním z kmotrů prince George. Na život malého následníka trůnu se můžete podívat v GALERII:

Zdroj: edition.cnn.com

Nejčtenější články