Close search

Hudba pro odpočinek i pro soustředění. Jak vám správná muzika může pomoci při každém úkolu

Pixabay.com Zdroj: Pixabay.com

Jedna skupina tvrdí, že poslech hudby pomáhá k vyšší efektivitě. Druhá skupina preferuje klid a představa, že budou muset pracovat se sluchátky na uších, je velmi nepříjemná. Možným důvodem je, že nezvolili tu správnou hudbu. Jaký playlist zvolit, pokud chcete být produktivnější?

Čím více slov, tím méně toho uděláte

To dává smysl, no ne? Kolikrát se vám stalo, že jste se zaposlouchali do hudby, začali jste si v hlavě broukat slova společně s vaším oblíbeným zpěvákem? Akustická monotónní hudba je pro vaši produktivitu mnohem lepším "steroidem", než je tomu váš oblíbený playlist na běhání.

Jaká hudba tedy funguje?

Není hudba jako hudba. Jednodušší hudba je pro koncentraci mnohem užitečnější než komplexní složitější muzika. Příště si do sluchátek pusťte například Leaving on a Jet Plane od Johna Denvera a vaše oblíbené Queeny si nechejte k jiným činnostem. Zároveň zvolte takovou hudbu, kterou máte dostatečně naposlouchanou. Mozek se nebude soustředit na nové hudební kreace a upozadí ji.

Rock na běhání, klasika ke čtení

Vždy svůj playlist využívejte podle nálady, které chcete dosáhnout. Hudba skvěle dokresluje atmosféru. Uznejte sami, dokážete si představit, že by v posilovně hrál Mozart? Myslete na to i při výběru hudby během práce. Pokud se potřebujete plně soustředit, zvolte tóny přírody, zpěv ptáků či šumění lesa. Při rutinních nudných činnostech sáhněte po pozitovní hudbě, kterou máte nějaký pátek uloženou v playlistu. A kde sportu pořádnou nakopávačku, jak jinak...

SLYŠELI JSTE O MUZIKOTERAPII A JEJÍCH POZITIVNÍCH EFEKTECH? ČTĚTE V GALERII:

Nejčtenější články