Close search

Hrála se Seanem Connerym a Bradem Pittem: Co dnes dělá Claire Forlani?

Hollywood Pictures Zdroj: Hollywood Pictures

Claire Forlani měla v devadesátých letech náběh na hvězdnou kariéru, ale pak se ze světa velkého filmu stáhla.

Kariéru jí paradoxně pomohl nastartovat její nejhorší film Policejní akademie 7: Moskevská mise (1994), kde si rodilá Angličanka zahrála ruskou tlumočnici Kateřinu. Šlo popravdě o výjimečný zážitek. Moskva se zmítala v ústavní krizi a městem se valily tanky.

Štáb tam strávil neklidné 4 měsíce a studio Warner Bros. mělo pro své lidi připravené letadlo, které by v případě nouze mohlo kdykoliv vzlétnout a dopravit je do bezpečí.

Dcera Seana Conneryho

Byť se skotský veterán Sean Connery přesunul v jistém bodu své kariéry do rolí mentorů a postarších mužů, kterým se tu a tam přihodila rodina, nijak mu to neubralo na mužnosti a charismatu, vlastně to přiznáním věku ještě posílil.

Akční snímek Skála (1996) točil pod vedením megalomanského režiséra Michaela Baye ve věku 65 let. Jako tajný vězeň FBI, jediný člověk, který kdy uprchl z Alcatrazu, je povolán, aby pomohl zachránit svět. A když se po dekádách octne na svobodě, první, co udělá, je, že uteče, aby viděl svou dceru v podání Claire Forlani.

Ona je hlavním důvodem, proč pomáhá zemi, která ho věznila, byť nebyl formálně odsouzen. A kvůli ní se neztratí, když se mu naskytne příležitost, ale dokončí svou misi. Film je především atrakce plná honiček, výbuchů a charismatu Seana Conneryho. Interakce otce s naštvanou dcerou (na úvodní fotografii k článku) zabere jenom chvilku, díky oběma hercům ale funguje na poměry žánru výtečně.

Na útěku před predátory

Hnutí #MeToo sice překryly problémy spojené s pandemií covid-19, dozvuky jsou ve společnosti přítomny pořád. Claire Forlani má také negativní zkušenost s kdysi mocným hollywoodským producentem Harveym Weinsteinem, který sedí ve vězení i kvůli sexuálnímu obtěžování. Herečka se objevila třeba v jím produkovaném snímku Kluci a holky (2000) a říká, že mu unikla pětkrát.

Měl jsem s ním dvě schůzky v hotelu a vše, co si pamatuji, bylo, že jsem odtamtud vypadla, aniž bych se nechala poslintat. Navrhl mi masáž," vzpomíná pro Hollywood Reporter. Poté následovaly tři pracovní večeře, na nichž jí Weinstein vyprávěl o herečkách, které s ním spaly a co všechno pak pro ně udělal.

Přemýšlela jsem nad tím, proč mám na čele napsáno slovo kořist. S takovými věcmi se moje generace potýkala neustále. Pro mě to začalo ve věku 14 let. Rodiče měli dva přátele, kterým jsem důvěřoval a zbožňoval je, ale pak se chovali opravdu nevhodně," dodává Forlani. Na obtěžování narážela neustále, jak ve filmu, tak v modelingu, kterému se dlouhodobě věnuje. „Pro nás to bylo něco, z čeho jsme si neměly dělat těžkou hlavu. Bylo to bohužel běžné..."

Claire Forlani dnes

Po Skále (1996) a romantice Seznamte se, Joe Black (1998) měla nastartovanou velkou kariéru, jenže pak ztratila matku, obrovskou podporu, která jí pomáhala projít mizogynským světem Hollywoodu, nebo nástrahami v podobě drog a alkoholu.

Byla mojí jedinou oporou, když se děly všechny ty věci, takže to bylo hodně náročné. Proto jsem pak svým způsobem ustoupila. Stále jsem pracovala, ale přestala jsem riskovat. Snažila jsem se najít bezpečí a během té doby jsem nebyla moc odvážná," vzpomíná na patrně nejtěžší období svého života.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený claire forlani (@therealclaireforlani),

I v její filmografii je tento předěl patrný, už nikdy netočila nic velkorozpočtového a drží se při zemi prakticky 20 let. Ale neznamená, že není spokojená. Hraje nadále, věnuje se divadlu, modelingu a s manželem Dougrayem Scottem vychovávají adoptovaného syna Mila Thomase, kterému bude v polovině prosince 6 let.

Na nejdůležitější filmy Claire Forlani se můžete podívat do GALERIE: 

Zdroje: independent.co.uk, hollywoodreporter.com

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu