Close search

Hra o trůny: V seriálu zemřely stovky postav. Která smrt ale byla tou nejdražší?

HBO Zdroj: HBO

Pokračování seriálu Hra o trůny už je za dveřmi a nová osmá řada slibuje velké bitvy a rozřešení otázky, kdo tedy usedne na Želený trůn. A to pro diváky to znamená další fakt, bude nás opět čekat velké množství smrtí. Uhodli byste, která byla zatím tou nejdražší?

Za dlouhých sedm sérií ve Hře o trůny zemřely již stovky postav. Výbuchy, uhoření, setnutí hlavy, probodnutí na tyto a mnoho dalších způsobů, jak umřít tvůrci David Benioff a D. B. Weiss nezapomněli a náležitě je v seriálu využili. Při jednom z rozhovorů dokonce i prozradili, která smrt je stála stále nejvíce peněz. 

Ve chvíli, kdy jako diváci spíše sledujete další nový díl, tak jediné co vás zajímá, je budoucí děj a jestli to vaše oblíbená postava přežije. Myšlenky o tom, jak vlastně bylo možné tuto scénu natočit a kolik peněz asi mohla stát přicházejí o hodně později. Ale díky režisérům tohoto již kultovního seriálu nyní víme, čí život bylo finančně nejnáročnější ukončit. 

Pokud si myslíte, že tou nejdražší smrtí musí rozhodně být vražda Viseryse Targaryena, který zemřel z rukou khala Droga a manžela Daenerys, pak se pletete. Tato domněnka je sice logická, protože ve smrtelné scéně khal, kterého si zahrál Jason Momoa, vylije na hlavu Viseryse rozžhavené zlato. Ale tato scéna nebyla ani zdaleka tak finančně náročná jako ta, ve které Arya Stark zabije sera Meryna Tranta.

Arya, ze které se už v dané sérii pomalu, ale jistě stával chladnokrevný a profesionální vrah, se rozhodne vyškrtnout jedno jméno ze svého slavného seznamu. Poté, co potká Meryna Tranta si na něj počíhá v nevěstinci a nejprve ho oslepí, pak ubodá a podřízne. 

Tvůrce seriálu Benioff mnoho podrobností k natáčení neprozradil, ale velmi výstižně a jednoduše vysvětlil důvod, proč scéna byla natolik drahá. "Arya mu přece nemohla ve skutečnosti vypíchnout oči," uvedl. 

Osmá a finální ráda se už s každým dnem blíží a je velice možné, že scéna vraždy Meryna Tranta nakonec zdaleka nebude tou nejdražší.

Podívejte se v naší galerii na proslulé postavy ze seriálu Hra o trůny. 

Nejčtenější články