Close search

Hra o trůny: Maisie Williams se děsila reakcí fanoušků, ty naštvaly tmavé bitevní scény

HBO Zdroj: HBO

Dlouho očekávaná bitva mezi živými a mrtvými přišla ve třetí epizodě finální řady seriálu Hra o trůny. Mnozí bitvu považují za epickou, přesto se tvorba režisérů Davida Benioffa a D.B. Weisse neobešla bez kritiky. Velký strach z reakcí fanoušků měla i představitelka Aryi Stark.

Střet mezi armádou Nočního krále a následovníky Daenerys a Jona Sněha lze určitě považovat ze jeden z nejlepších ve filmové historii. Internetem se v reakci na třetí díl finální řady šíří velká chvála, která vyzdvihuje zajímavé bitevní scény i dech beroucí podívanou.

Příliš velká tma

Mnozí z fanoušků ale tvrdí, že by to byla ještě lepší podívaná, kdyby na obrazovkách svých televizí nebo monitorů mohli alespoň chvíli něco vidět. Velmi silná kritika se na tvůrce snesla kvůli tomu, že velká část bitvy se odehrává ve tmě. Což je na jednu stranu logické, protože samotný boj probíhá v noci.

Příznivci seriálu si ale stěžují, že scény byly místy až příliš tmavé a nebylo skoro vůbec možné rozeznat jednotlivé postavy nebo děj. Tvůrci seriálu reagovali na kritiku slovy, že se snažili pouze o to, aby noční bitva byla pro diváky co možná nejvěrohodnější.

Obavy Williams

Herečka Maisie Williams měla z reakcí fanoušků na třetí díl také silné obavy, avšak ze zcela jiného důvodu (pozor, tady začínají spoilery týkající se třetího dílu osmé řady seriálu). Postava mladé bojovnice Aryi Stark, kterou Williams hraje již dlouhé roky se v tomto díle skutečně vyznamenala.

Mladé Aryi se podařilo díky své chytrosti a dobrému plánování zabít obávaného Nočního krále a tím zachránit všechny živé na Severu a možná i ve všech sedmi královstvích. Herečka se ale bála, že fanoušci se budou zlobit, že tak významná role padla na její hlavu. Ona si totiž myslela, že Nočního krále by měl například zabít Jon Sníh.

„Byla jsem sice nadšená, ale hned jsem si řekla, že se to určitě nikomu nebude líbit, protože Arya si to nezaslouží,“ uvedla v rozhovoru pro Entertainment Weekly Williams. „Je totitž velmi těžké, když napříč epizodami budujete postavu, kterou je skoro nemožné zničit a pak ji zničehonic zabijí,“

dodala.

Podle Williams dokonce i její přítel, kterému prozradila děj seriálu, si myslel, že si takovou poctu Arya nezaslouží. Mladá dívenka přesto v seriálu všem vytřela zrak a dokázala to, co se nepovedlo ani drakovi Daenerys. Smrt Nočního krále tak přinesla vítězství živým. Přesto největší bitva o trůn hlavní hrdiny teprve čeká.

Nejčtenější články