Close search

Předčasná smrt ve Hře o trůny: Tyto postavy mohly ještě pořádně zamíchat kartami

HBO Zdroj: HBO

Jestli se seriál Hra o trůny něčím proslavil, pak jsou to krutá a nečekaná úmrtí postav. Kdyby ale šlo jen o vedlejší role, tak by to diváci jistě mohli skousnout snadněji. Během osmi napínavých řad seriálu se fanoušci museli poprat s mnohými nečekanými úmrtími a vzhledem k tomu, že se největší bitva o trůn teprve blíží, mrtvých bude určitě mnohem víc.

Autor knih George R. R. Martin se doslova vyžívá v zabíjení hlavních postav. Tuto tendenci od něj rádi převzali i tvůrci seriálu a vytvořili tak dlouhý seznam postav, které příběh opustily možná až moc brzy.

Oberyn Martell

Okouzlující princ Dorne určitě patřil k postavám s největším sex-appealem v seriálu. To ale nebylo jeho hlavní kouzlo. Oberyn byl rebelem, vynikajícím bojovníkem a mužem slova. Jeho smrt byla krutá a nečekaná. Zcela jistě by dokázal v budoucnu zamíchat kartami, aby děj příběhu byl ještě napínavější.

Ygritte

Pokud stále litujete malého Ollyho, kterého Jon nechal za zradu popravit, vzpomeňte si na to, jak chladnokrevně zabil divokou Ygritte. Jistě, Olly byl malý a nechal se snadno zmanipulovat k podvodu, přesto již dříve dokázal, že může být skutečně nemilosrdný. Vztah Jona a Ygritte by se mohl dál vesele vyvíjet, kdyby ovšem o život nepřišla. Škoda, nyní si Jon musí poradit s Dračí královnou.

Tywin Lannister

I když byl Tywin skutečně krutý a nemilosrdný jak ke svým nepřátelům, tak ke svým dětem, byl opravdu výraznou a zajímavou postavou. Dlouhé roky určoval, jakým směrem se bude ubírat následující děj a mnohé z nás dokázal překvapit svými rozhodnutími.

Joffrey Baratheon

Pokud existovala jedna postava, která byla ještě horší než Tywin Lannister, samozřejmě než se tak krásně vybarvila samotná Cersei, byl to mladý Joffrey Baratheon. Byl hloupý, arogantní, krutý a z vlivné rodiny. Strašnější kombinaci vlastností si snad ani nejde představit, přesto v seriálu hrál jednu důležitou roli. Byla to vděčná postava k tomu, aby ji všichni nenáviděli. Když zemřel, fanouškům zůstala jenom Cersei, takže možná mohl autor knížek s tou vraždou ještě trochu počkat.

Robb a Catelyn Stark

Jestli byla některá z vražd, která fanoušky šokovala více než poprava Neda Starka, byla to vražda jeho manželky a syna. Krvavá svatba se zapsala do historie seriálu jako jeden z nejsilnějších momentů. Robb Stark i jeho matka Catelyn byli oba silnými hráči a velice výraznými postavami. Škoda jen, že zemřeli tak brzy, alespoň tedy v seriálu.

Nejčtenější články