Close search

Hra o trůny: Co se bude dít po bitvě s nemrtvými? Nové fotky ukazují přípravy na válku

HBO Zdroj: HBO

Televizní stanice HBO odvysílala na konci dubna třetí díl seriálu Hra o trůny a tím se fanoušci dostali přesně do poloviny dějové linky poslední řady nyní již legendárního seriálu. Co se bude dít dál a kdo vyhraje trůn?

Třetí díl seriálu nesl název Dlouhá noc a představil divákům na jejich obrazovkách asi jednu z největších a nejnapínavějších bitev v historii kinematografie (pozor, v textu mohou být spoilery týkající se třetího dílu osmé řady seriálu).

V boji na život a, dá se říct, na smrt se utkali příznivci Severu a královny Daenerys s armádou Nočního krále. Bitvu však nevyhrál podle očekávání Jon Sníh, ani Daenerys na svých dracích. Krále nemrtvých totiž velmi šikovně, a pro mnohé neočekávaně, zabila mladá Arya Stark. Herečka Maisie Williams, která si tuto postavu zahrála, nejdříve říkala, že se velmi bála reakce fanoušků na to, že Arya měla doslova tu čest zachránit celý Sever a možná i všech Sedm království. Přesto nyní je Williams velmi ráda, že se toho úkolu zhostila její postava.

Kdo zemřel?

Vzhledem k tomu, že díl byl skutečně dlouhý a trval více jak jednu hodinu, bylo chvílemi těžké se orientovat, co se vlastně děje. Podle mnohých fanoušků tomu byly vinou příliš tmavé scény, které znemožňovaly vyznat se v tom, kdo s kým na obrazovce bojuje. Pokud si tedy nejste jistí, která z postav v bitvě zemřela, tady je krátký výčet.

Souboj s nemrtvými bohužel nepřežil vůdce Bratrstva bez Praporců, Beric Dondarrion, který se snažil zachránit životy Ohaře a Aryi Stark. V boji také položil svůj život nejnovější velitel Noční hlídky a kamarád Jona Sněha, Edd Tollet. Ten zemřel při zachraňování Sama Tarlyho. Hrdinská, ale děsivá smrt, čekala mladou Lady Mormont, kterou rozdrtil nemrtvý obr. Dům Mormontů utrpěl další ztrátu, když tragicky při ochraně Daenerys, zemřel její věrný přítel Jorah.

Melisandra z Ašaje také nepřežila třetí díl, její úmrtí ale bylo již dlouho očekávané. Opravdu statečně se zachoval Theon Greyjoy, který až do poslední chvíle ochraňoval paralyzovaného Brana Starka. Když si ale Noční král pro Brana přišel, Theon při jeho ochraně položil život. Pokud se ale Noční král radoval, že má vyhráno, tak se radoval hodně předčasně. Jelikož ve chvíli, kdy to vypadalo, že celé lidstvo vyhyne, se Arye Stark podařilo zabít Nočního krále a s ním asi další tisíce a tisíce nemrtvých.

Co bude dál?

Stanice HBO zveřejnila nové fotografie k blížícímu se čtvrtému dílu finální série. Na fotografiích je jasně vidět poslední rozloučení s bojovníky, kteří padli při obraně Zimohradu.

Fotografie také ukazují flotilu Daenerys a její poradu s na palubě lodi s Varysem a Missandei, předpovídají jejich cestu do Králova přístaviště, kde na ně již čeká připravená Cersei. Nynější královna stojí a vyhlíží s Euronem Greyjoyem své blížící se nepřátele a vypadá, že je skutečně odhodlaná bojovat o trůn.

Podívejte se nejnovější fotografie k novému dílu seriálu Hra o trůny.

Nejčtenější články