Close search

Plánujete s partnerem společné bydlení? Na tyto změny se připravte

Pixabay Zdroj: Pixabay

Pokud již nějakou dobu prožíváte úspěšný vztah, je celkem logické, že dalším krokem ve vývoji bude společné bydlení. Nehledě na vřelé city a silné emoce, které vás mohou spojovat, sdílení jednoho domu dokáže nadělit mnoho neočekávaných situací a zjištění. Víte, na co se připravit, ještě než se nastěhujte k partnerovi?

Společné bydlení je rozhodnutí, která často vyžaduje čas a i když začátky mohou být náročné, partnery mnohdy stmelí. Jsou ale věci, nad kterými byste se měli skutečně zamyslet ještě dříve, než spolu začnete žít pod jednou střechou.

Společný prostor

Pokud jste ještě nikdy dříve nesdíleli s partnerem jeden byt nebo dům, bude ze začátku asi nejdůležitější si uvědomit, že v těch několika pokojích již nejste sami. A se sdíleným prostorem přicházejí i nová pravidla, která by ale neměla omezovat v příjemném a pohodlném soužití.

Jiný režim

Ve chvíli, kdy spolu s partnerem začnete bydlet, brzy oba zjistíte, že každý z vás má nejspíše úplně jiný režim. Někomu může vyhovovat ponocování, jinému zase práce nebo cvičení v ranních hodinách. Ze začátku vás podobná zjištění mohou uvést do šoku, proto bude důležité si s partnerem promluvit o tom, na jaký životní styl je zvyklý, abyste nebyli překvapeni.

Domluvte se

Jakmile spolu s vaší polovičkou překročíte práh vašeho nového domu, umění kompromisu se pro vás stane základním kamenem, na kterém budete dále budovat společný vztah. Je důležité si uvědomit, že každý jste byli ve svém vlastním obydlí pánem svého času i veškerých prostor. Společné bydlení se ale řídí jinými pravidly a pokud se chcete vyhnout zbytečným hádkám nebo dokonce rozchodu, vždy se spolu s partnerem snažte jakýkoli problém nebo nejasnost vyřešit pomocí civilizované domluvy.

Pryč s nepořádkem

Ať už patříte vy nebo váš partner mezi bordeláře, nepořádek v novém domě může vést k velkým konfliktům. Zkuste si s partnerem hned ze začátku nastavit pravidla a vyjasnit si veškeré vaše zvyky ohledně úklidu. Jako nikdy dříve pro vás bude v tuto chvíli důležité vyznačit si únosnou mez, kterou by nepořádek ve vašem domě neměl překročit.

S pravdou ven

Sdílení společného domu odhalí mnohé nedokonalosti a chyby, které si každý z partnerů mohl díky vlastnímu obydlí třeba i celkem dlouho nechávat pouze pro sebe. V tuto chvíli se pár musí obrnit pochopením a tolerancí, jelikož každý má své mouchy.

Soužití s milovanou polovičkou ale přináší i mnoho pozitivních změn. Vždy, když se budete vracet domů, budete vědět, že na vás tam čeká milovaný člověk, který vás rád uvidí. Tato myšlenka může být velmi nápomocná obzvlášť po velmi těžkém dni.

Nejčtenější články