Close search

Honí vás mlsná a toužíte po cukru? Sáhněte raději po švestkách, radí dietoložka

Freepik Zdroj: Freepik

Přestože se snažíte zdravě jíst, nebo hubnout, někdy se může dostavit chuť na něco sladkého, nezdravého a s cukrem. Co s tím? Pro magazín Eatthis prozradila užitečnou radu dietoložka Lauren Manaker.

Když se objeví mlsná, někdy to trošku vykolejí všechny cíle, které jsme si dali v oblasti zdravého stravování. A než se nadějeme, už saháme po balíčku sušenek. Magazín Eatthis píše, že jedním ze způsobů, jak bojovat s chutí na sladké, respektive cukr, je ten, že budeme jíst dostatek potravin bohatých na živiny po celý den.

Jak nejíst cukr

Potraviny bohaté na živiny by měly zajistit, že se budeme cítit více nasyceni. Pokud nás ale mlsná „zažene do kouta“, existuje svačinka, po které lze sáhnout bez výčitek svědomí. Podle dietoložky Lauren Manaker patří sušené švestky mezi nejlepší věci, které potlačují touhu po cukru.

Ze studie zveřejněné v Journal of Nutrition Bulletin vyplývá, že lidé, kteří svačili sušené švestky, měli menší hlad a jedli celkově méně kalorií než lidé, kteří svačili třeba rozinky," zmiňuje Manaker studii z loňského října. Dalším spolehlivým způsobem, jak mohou švestky pomoci porazit chuť na cukr, je to, že jsou sladké i bez přidaného cukru. Jde o důležitou věc, protože přidaný cukr je pro mozek návykový.

Švestky jsou přirozeně sladké a na rozdíl od cukrovinek obsahují přírodní antioxidanty, vitamíny, minerály a vlákninu. Každá sušená švestka obsahuje 3,5 gramu přirozeně se vyskytujících cukrů a 0,5 gramu vlákniny. Pokud se chystáte omezit touhu po cukru, mějte sáček sušených švestek po ruce, až budete příště hledat něco sladkého.

Zdroje informací:
Eatthis.com: The #1 Best Food That Crushes Sugar Cravings, Says Dietitian

Nejčtenější články