Close search

Hollywoodská herečka Jessica Alba založila firmu, která chce zlepšit život dětí a vyčistit nám domov

Instagram Zdroj: Instagram

Propagátorka zdravého životního stylu, milující matka tří dětí. To je Jesicca Alba, hollywoodská herečka a podnikatelka, která se snaží zajistit zdraví dětem, krásnou tvář ženám a celkově udržet naše domovy v bezpečí.

Další máma, která podniká

Mnoho lidí zná Jessicu pouze jako Hollywoodskou herečku a krásnou ženu. Má za sebou spoustu významných rolí, ale nedaří se jí pouze v této profesní dráze.

Jessica je zakladatelkou firmy The Honest Company. Se spoluzakladatelem Christopherem Gaviganem mnoho let usilovně pracují na zlepšení života dětí. Je to rodinná firma specializující se na zdravé výrobky, které neubližují dětem a ani životnímu prostředí. „Založila jsem tuto firmu, protože jsem ji jako máma potřebovala,“ vysvětluje.

Jak vznikla myšlenka založit firmu?

Když byla Jessica Alba těhotná se svou první dcerou Honor, matka jí doporučila jistý dětský prostředek. Byl všude vychvalován a i v testech vyšel výborně. Jessica ho nejdříve vyzkoušela sama na sobě, ale měla alergickou reakci. „Mám silný imunitní systém, ale i tak jsem měla alergickou reakci,“ popsala své rozčarování z dětského produktu.

Po této zkušenosti začala důkladně zkoumat, proč má alergickou reakci na prostředky, které mají používat děti. Ty si imunitní systém teprve tvoří a přípravky by měly být šetrné. Bohužel zjistila, že mnoho těchto prostředků obsahuje toxické látky, které mohou způsobovat různá onemocnění.

Stop nebezpečné chemii

Neexistovala firma, která by zajistila bezpečí dětem a celkově i lidem, protože i čistící prostředky pro domácnost jsou plné nebezpečných látek pro lidské zdraví.

Tak se rozhodla založit svou vlastní značku. Nyní The Honest Company nabízí mnoho dětských produktů (pleny, vlhčené ubrousky, krémy, oleje), kosmetických produktů (balzámy, řasenky, kondicionéry) a čistících produktů.

Může se zdát, že pro světovou herečku nebude problém si založit firmu, ale i ona na začátku podnikání slyšela mnohokrát NE! Naštěstí ji to neodradilo a pokračovala dál v průzkumu a usilovné práci.

Jak podniká Jessica Alba? Na výsledky její práce se můžete podívat VE FOTOGALERII.

Nejčtenější články