Close search

Holky sobě! Galentine's Day oslavuje ženy, svátek proslavil seriál s Chrisem Prattem

YouTube Zdroj: YouTube

Svátků není nikdy dost a když se světu naskytne nový důvod k oslavám, tak je rozhodně třeba ho využít. Poslední roky se 13. března slaví událost Galentine's Day, která patří výhradně něžnému pohlaví.

Galentine's Day (pozn.red.: gal je anglický výraz pro dívku) je relativně nová událost, která oslavuje ženské přátelství a sílu. Je to den, kdy by se měly kamarádky i kolegyně potkat u jednoho stolu a vyjádřit si navzájem podporu. Tento nový trend si získal popularitu díky americkému sitcomu Parks and Recreation. Seriál pojednává o iniciativní vládní zastupitelce Leslie Knope působící ve státě Indiana. Hlavní hrdinku ztvárnila herečka Amy Poehler. Sitcom se ale může pochlubit celkem hvězdným obsazením, protože na obrazovce uvidíte i herce Chrise Pratta představitele Star-Lorda z filmu Strážci galaxie, nebo vynikajícího amerického herce a režiséra Paula Schneidera.   

Televizní a filmová tvorba má na naše životy větší vliv, než si ve skutečnosti chceme přiznat. Díky těmto médiím se rozšiřují názory, postoje a nápady jejich tvůrců. V dobách válek nebo revolucí byly bohužel využívány jako nástroje propagandy. Nyní se ale tvůrci většinou snaží své publikum pobavit, nebo mu něco prodat. Galentine's Day si právě získal popularitu u mladého publika díky energické postavě Leslie Knope, která ho v seriálu oslavuje a prezentuje jako ryze dámský den. 

Nový a zatím neoficiální svátek, který pracuje s myšlenkou ženského přátelství se přiřadil k datu 13. března. Je to částečně reakce na mezinárodní svátek svatého Valentýna. Galentine's Day by měl tak poukazovat na i na lásku a podporu mezi přáteli.

Nejčtenější články