Close search

Hledáte práci? Chcete zaujmout svým životopisem? Tato slova a fráze rozhodně vynechejte!

unsplash Zdroj: unsplash

Motivační dopis a životopis: v podstatě to jediné, co váš nový potencionální zaměstnavatel bude mít o vás v ruce. Je jen na vás, co o sobě (ne)řeknete. Ovšem na některé slova a fráze jsou pracovníci HR oddělení opravdu alergičtí. Co raději vynechat, abyste si do nové firmy nezavřeli dveře hned na začátku?

Motivovaný a talentovaný

"Jsem motivovaný..." Co to přesně znamená? Motivovaný vydělat peníze? Motivovaný budovat kariéru? Kde se bere vaše motivace? Ano, motivace k práci je opravdu důležitá. Ve svém životopise nepoužívejte jen plytkou frázi, ale zkuste ji trochu rozvést.

Obdobně jako "motivovaný" vidí personalista i slovo "talentovaný". Nemusíte o sobě tvrdit, že máte na něco talent: ukažte svou práci a nechte daného člověka posoudit, zda si tento přívlastek zasloužíte.

Orientace na výsledek

Tuto frázi z vašeho životopisu okamžitě odstraňte. Zní to hezky, ale co to znamená? Že jdete přes mrtvoly a zajímá vás výsledek bez ohledu na kvalitu provedení? Nebo že opravdu věnujete čas tomu, za co vás zaměstnavatel platí? Každý by měl být orientovaný na výsledek a motivovaný odvést svou práci tak, aby za ni byl adekvátně zaplacen. Touto frází si opravdu jen zabíráte místo v životopise.

Jsem týmový hráč

Chtěli byste pracovat s někým, komu vadí společnost? Nejedná-li se o externí, či jinak samostatnou a autonomní pozici, s touto skutečností se svým způsobem počítá. Pokud se nedokážete domluvit s kolegy a ostatními spolupracovníky, pravděpodobně danou pozici nezískáte. Být týmový hráč rozhodně není ta vlastnost, která vás v očích zaměstnavatele odliší od ostatních uchazečů.

Základní znalost Microsoftu Office

Dobrý den, žijeme ve 21. století a pokud se základně neorientujete v Excelu a ve Wordu, pak může být něco špatně. Tato informace je tak zbytečná stejně tak jako byste uvedli to, že jste gramotní. Se základní znalostí daných programů se jednoduše všude počítá.

Já, já, já jenom já

Ano, váš životopis je o vaší maličkosti, ale nechcete přece, aby se z vašeho motivačního dopisu či životopisu stala egoistická povídka. Zkuste věty formulovat tak, abyste toto zájmeno nepoužívali v každé větě. K tomu vám pomůže například trpný rod.

Jak napsat životopis? Přehled tipů NAJDETE VE FOTOGALERII:

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu