Close search

Herečka Michelle Pfeiffer přichází s netoxickým parfémem. Není už ale pozdě?

Instagram Zdroj: Instagram

Parfémy a voňavá kosmetika se staly součástí našeho každodenního života. Používáme je ve velkém množství, i když víme, že podobné výrobky mohou mít negativní dopad na naše zdraví. Herečka Michelle Pfeiffer se ale nyní rozhodla pustit do boje proti možným škodlivým parfémům a vydala svůj vlastní bezpečný výrobek.

Zdá se, že v dnešní době našemu zdraví škodí skutečně všechno. Je pravdou, že s neustálým vědeckým vývojem a snadno přístupným informacím, se každý den dozvídáme nějaké novinky ze světa zdraví, které nám radí, co můžeme a co ne. 

Nyní se zdá, že na řadu přišly také parfémy, které každý den používají miliony žen a mužů po celém světě. Co ale může být na parfémech nebezpečné? Je to to produkt vytvořený pečlivou prací výrobců, kteří neustále hledají způsoby, jak vytvořit koncentrovanější a silnější vůně, u kterých by při použití na dlouhou dobu vystačilo jen malé množství tekutiny. 

Nebezpečné ftaláty

Některé parfémy dříve skutečně obsahovaly velice nebezpečné látky jako ftaláty, které se v chemickém průmyslu používají jako změkčovače PVC. Na tuto skutečnost možná reaguje i výrobek americké herečky Pfeiffer, který se nese pod názvem Henry Rose a slibuje netoxický a zdraví neohrožující parfém. 

Ftaláty jsou skutečně nebezpečnou chemikálií, jejichž negativní účinek na lidské zdraví byl prokázán vědci. Mnoho výrobků vyrobených z PVC ftaláty obsahovaly, ať už se jednalo o pláštěnky, holínky, potravinové obaly, nebo i erotické pomůcky. Ftaláty prokazatelně způsobují neplodnost, narušují hormonální systém, způsobují dýchací problémy a ohrožují funkce ledvin a jater. 

I Agrofert používá

Vzhledem k tomu také Evropská unie začala značně regulovat použití ftalátů ve výrobcích a některé evropské země je zcela zakázaly. Také USA se přidávají k tomuto trendu. V EU bylo mělo  roce 2020 dojít k naprostému zákazu používání těchto chemikálií. Pouze dvě evropské firmy nyní vyžadují u EU odklad zákazu používání ftalátu s názvem DEHP. Jedná se o polskou firmu Azota a firmu DEZA, která patří do holdingu Agrofertu.

Takže se trochu zdá, že netoxický parfém je sice vynikající myšlenkou, ale možná přichází trochu později, než by bylo třeba. I když se v poslední době kosmetickým průmyslem šíří vize „čisté kosmetiky“, je skutečně dobré dbát na to, aby to bylo více než marketingovým tahem a myšlenka přešla i k činům. 

Nejčtenější články

Zavří­t reklamu