Close search

Henry Cavill: Superman stojí nohama pevně na zemi díky čtyřem bratrům

Wikimedia Commons/ryanmorrisonjsy, CC0 Zdroj: Wikimedia Commons/ryanmorrisonjsy, CC0

Henry Cavill, Superman a zaklínač Geralt, má čtyři bratry, z toho tři jsou starší. Prý mu to umožňuje stát oběma nohama na zemi, přestože je už velká hollywoodská hvězda.

Je to Brit každým coulem, působí a mluví klidně, zřetelně artikuluje a vypadá dobře v na míru střiženém obleku. Ale také v tílku, nebo v čemkoliv ukazuje fanouškům na Instagramu vypracovanou muskulaturu. Slovo ukazuje je důležité, neboť Henry Cavill, i když nenuceně, patrně nevynechá ani jednu příležitost předvést se.

Bratři Henryho Cavilla

Když se Henry Cavill objevil před dvěma lety v show Jimmyho Kimmela, aby propagoval první sérii Zaklínače, došla řeč i na jeho sourozence. Herec tehdy, k překvapení mnoha diváků, prozradil, že má čtyři bratry a on je v rodině druhý nejmladší.

Nejstarší čekala nejtvrdší hra, museli dodržovat disciplínu,“ řekl Cavill, „Všichni jsme podobné velikosti, ale byl jsem chytrý, nikdy jsem se s nimi nepouštěl do bitky... Simon byl tak silný, že když se rozzlobil, dělali jsme si z něj legraci a říkali jsme: ‚Hulk rozbít!'“ směje se Cavill.

Další z jeho starších bratrů, podplukovník Nick Cavill, je příslušníkem Britského královského námořnictva. Henry mu k jeho narozeninám vzdal hold na Instagramu, jak jinak, a napsal, že pokud by se kdysi nedostal dřív k filmu, šel by patrně v Nickových stopách.

Zůstává ještě jeden starší bratr Piers, z jehož svatby pochází jedna z mála fotek všech Cavillů pohromadě. Nejmladší z bratrů, Charlie, se rovněž moc neukazuje. Ví se o něm, že je rodinně založený muž a vlastní společnost na výrobu svíček Cavill & Wicks.

Velká rodina Henryho Cavilla

Matka těchto pěti chlapců, Marianne, byla roky ženou v domácnosti, „Je tak neuvěřitelně silná žena," cituje herce web Henrycavill.org. „Nás pět vychovala velmi dobře. Díky ní jsme všichni silní, milující a starostliví lidé. Všichni se navzájem podporujeme. Jsem jí opravdu vděčný.

Otec Colin se živil jako makléř, ale předtím sloužil u námořnictva, jako jeho dva synové Piers a Nick. Ti dva vojáci se prý Henrymu vysmívali kvůli práci. „Říkali, že jsem měkký herec, který nikdy v životě nepracoval. Když se pak se přišli podívat na natáčení a uviděli, co dělám, změnili názor,“ vysvětluje Henry.

Henry Cavill má velkou a soudržnou rodinu, rodiče, jenž považuje za docela obyčejné lidí, a bratry, kteří mu „nic nedarují“. Díky tomu se nepovažuje za celebritu, ale normálního člověka. Jistě, slávu a zájem okolí si nelze nevšímat, ale díky rodině a zejména bratrům zůstává oběma nohama pevně na zemi.

O svém soukromí moc nemluví. Často se o něm nedozví víc ani herečtí kolegové, se kterými stráví na natáčení třeba půl roku. Co se ale o něm naopak ví, je jeho celoživotní záliba ve videohrách. Dokonce v zápalu hraní slavného World of Warcraft neslyšel telefon s nabídkou na roli Supermana. Naštěstí mu později zavolali znovu...

Zdroje informací:
Thethings.com: Who Are Henry Cavill's Brothers?
Henrycavill.org: Henry's Family and Private Life

Nejčtenější články