Close search

Harvardská i Stanfordská univerzita: Kolik stojí miliardáře studium jejich dětí na nejdražších školách na světě?

Instagram Zdroj: Instagram

Být členem bohaté rodiny a nelámat si hlavu se svojí budoucí kariérou může znít jako lákavý sen pro mnoho lidí. Přesto ve skutečnosti děti nejbohatších lidí na světě pilně studují a také se zabývají otázkou, jaké profesi se v dospělosti budou věnovat. Ratolesti miliardářů ale mají velikou výhodu, jelikož peníze jejich rodičů jim dokážou otevřít dveře do nejdražších univerzit na světě. Kolik stojí školné na Harvardu a kde studují děti nejbohatších lidí na světě?

Velké finanční prostředky rodičů mohou ve výchově dětí přinášet nemalé problémy, jelikož ratolesti si svých nadstandardních možností nemusejí vážit. Často ale také pomáhají dětem ze zámožných rodin získat vynikající vzdělání na drahých univerzitách, kam se sice může přihlásit každý, kdo projde přijímací zkouškou, ale většina zájemců si bude muset vzít velikou studentskou půjčku, nebo bojovat o stipendium. Tyto problémy děti miliardářů řešit nemusejí, ale to neznamená, že studium je pro ně jednodušší, jelikož mnohé školy si potrpí na svoji reputaci. Na jakých celosvětově proslulých univerzitách studují děti slavných miliardářů?

Jennifer Gates

Nejstarší dcera Billa Gatese, zakladatele společnosti Microsoft, Jennifer Gates, patří mezi děti miliardářů, kteří nezdědí skoro nic z obrovského majetku svých rodičů. Bill a Melinda Gates totiž uvedli, že svým třem potomkům zanechají nanejvýš 10 milionů dolarů (225 milionů korun). Tato částka sice není zanedbatelná, ale vzhledem k celkovému majetku Billa Gatese, který se odhaduje na 109,8 miliardy dolarů (2,47 bilionu korun), se jedná o skutečně malé dědictví. Jennifer se tak bude muset v dospělosti postarat o sebe sama, proto nyní s pomocí svých rodičů studuje na slavné Stanfordské univerzitě. Roční poplatek na této prestižní škole není vůbec malý a každý rok studia ji tak stojí 50 703 dolarů (1,14 milionu korun). Jennifer chce jednou pracovat s dětmi a věnovat se otázkám jejich zdraví. A i když jí přednášky a testy zabírají mnoho času, vždy si najde chvilku na svůj oblíbený koníček - jezdectví, kde je jednou z jejích hlavních soupeřek dcera zesnulého miliardáře Steva Jobse, Eve.

Malia Ann Obama

Nejstarší dceru bývalého amerického prezidenta, Baracka Obamy, Malii Ann Obama si mnozí lidé pamatují jako skromnou malou holčičku, která podporovala svého otce na pódiu během prezidentských voleb. Nyní je už ale z Malie mladá a ambiciózní slečna, která studuje na světoznámé Harvardské univerzitě. Tato vysoká škola má reputaci jedné z nejlepších univerzit na celém světě a proto zde není vůbec malé školné. Roční poplatek tak její rodiče vyjde na 67 580 dolarů (1,52 milionu korun).

Tiffany Trump

Jediná dcera, kterou má nynější americký prezident z manželství s Marií Maples, Tiffany Trump, se sice na rozdíl od svých starších sourozenců moc často na veřejnosti neobjevuje, ale to neznamená, že nemá vlastní život. Tiffany se v současné době věnuje studiu na Pennsylvanské univerzitě, kde diplomy získal jak její otec, Donald Trump, tak i její bratr Donald Trump mladší a sestra Ivanka. Roční studium na této univerzitě stojí přibližně 53 534 dolarů (1,2 milionu korun), což je o mnohem více, než se platí na mnohých dalších amerických vyšších vzdělávacích institucích. Tiffany ale nechce zůstat jen u bakalářského titulu a plánuje získat i titul magistra, takže hodlá pokračovat i nadále ve svém vzdělávání. V souvislosti s tímto přáním se ale rozhodla pokračovat ve svém studiu na Georgetownské univerzitě, kde studoval i její bratr Eric Trump. Roční studium na Georgetownské univerzitě vychází její rodinu na 73 840 dolarů (1,66 milionu korun).

Eve Jobs

Nejmladší dcera zesnulého zakladatele společnosti Apple a slavného miliardáře Steva Jobse, Eve Jobs, je také pilnou studentkou, která každý den dochází na stejnou slavnou univerzitu jako Jennifer Gates. Stanfordskou univerzitu si ale Eve nevybrala jen tak náhodou, měla k tomu totiž velmi dobrý důvod. Na této slavné univerzitě se kdysi potkali její rodiče. Její otec, Steve Jobs, o své dceři vždy tvrdil, že je velmi cílevědomá a důkazem pro toto tvrzení je skutečnost, že se Eve stala vítězkou v týmovém jezdectví na americké soutěži.

PODÍVEJTE SE NA DĚTI MILIARDÁŘŮ, KTEŘÍ STUDUJÍ NA SLAVNÝCH UNIVERZITÁCH:

Nejčtenější články