Close search

Harry Potter se vrací: Pobertův plánek bojuje s koronavirem

CPEX Zdroj: CPEX

Harry Potter nejednou využil dědictví pobertů, respektive jejich mapu ukazující, kdo se nachází v Bradavicích a kudy je možné se tam dostat. Nyní před nimi stojí nový úkol.

J. K. Rowlingová vyšperkovala svojí kultovní sérii příběhů o mladém čarodějníkovi Harrym Potterovi spoustou svérázných figurek, neotřelých nápadů a detailů zázračného světa. Jedním z nich byl i Pobertův plánek, mapa, která zachytává celé Bradavice, včetně tajných místností a průchodů. Navíc ukazuje, kdo se v nich nachází a kam jde.

Byla to mimořádně cenná pomůcka nejen pro její autory, skupinu pobertů na čele s Harryho otcem Jamesem a Siriusem Blackem. Ale také sám Harry využil jejích služeb několikrát.

Magií proti koronaviru?

Nejde o žádné léčivo z pochybných hlubin internetu, ale o módní doplněk. Je to vlastně logické. Po první vlně roušek, které měly především praktickou funkci, přišla jejich další generace, která je stylová nebo odkazuje na nějaký popkulturní fenomén.

Stefanie Hook z Colorada to posunula ještě dál, když pod hlavičkou své společnosti CPEX vytvořila popravdě magickou roušku. Materiál je černý a funguje na principu zahřívání, takže když do něj po nasazení začnete dýchat, postupně se vynoří Pobertův plánek. Zmizí až po sundání roušky, respektive jejím ochlazení.

Zamířila s tím na TikTok, kde se její krátké video okamžitě stalo hitem. Popravdě větším, než Stefanie zamýšlela. Do prodeje se roušky dostanou koncem května a v limitovaném počtu kusů, protože složitá výroba jedné zabere téměř 17 hodin. Většinu času totiž stráví čekáním, až se povrchová úprava, tedy zázračný Pobertův plánek, zafixuje do látky.

Připraveni ke špatnostem

Snažím se při tvorbě svých produktů oživit fantazii a zajistit, aby nebyly jen jednorozměrnými předměty," řekla Stefanie pro web Insider. Roušky začala vyrábět proto, aby přivedla kouzlo do skutečného světa, a také inspirovala ostatní k větší kreativitě.

Její práce se ale obejde bez kouzel, má jednoduchý šicí stroj, certifikovanou bavlnu, a prý také až námořnickou slovní zásobu, kterou používá, když se něco nepovede. Stefanie už teď vymýšlí, co dál. Zatím koketuje s motivy z dalších klasik - Ukradené Vánoce Tima BurtonaAlenka v říši divů.

Prozatím si ale spolu s poberty může říct: „Slavnostně přísahám, že jsem připraven ke každé špatnosti." A nasadit si roušku s jejich legendárním plánkem.

Zdroje: insider.com, ladbible.com

Nejčtenější články