Close search

Halle Berry: V mládí žila mezi bezdomovci, dnes je jednou z nejžádanějších hereček

Instagram Zdroj: Instagram

Ani taková herečka, jakou je Halle Berry (52), to neměla a nemá v soukromém životě jednoduché. Halle má silnou cukrovku, na jedno ucho skoro neslyší a po autonehodě jí na čele zůstalo dvacet stehů. I přes tyto handicapy se módní časopisy mohou přetrhnout, aby jim pózovala na titulní straně. Vždy tomu ale tak nebylo.

Ani černá, ani bílá

Jako malou ji u sebe nechtěly jak bílé, tak i černé děti. Její otec byl černoch a matka běloška. Otec Jerome opustil rodinu, když byly Halle 4 roky, takže ji a starší sestru Heidi vychovávala matka Judy, zdravotní sestra.

Na střední škole se stala vydavatelkou školních novin, roztleskávačkou a školní miss. V sedmnácti se stala Miss Teen All America, o rok později Miss státu Ohio a vicemiss USA. Přes její skvělé výsledky ve škole, dala přednost kariéře modelky. Víc než modeling ji ale lákalo herectví. Ani ve snu jí nenapadlo, jaká jí ve světě filmu čeká drsná realita.

Nikdo ji nechtěl

Její herecké začátky nebyly rozhodně procházkou růžovým sadem. Jako mladá holka o roli nezavadila a byla bez peněz. Kvůli tomu skončila mezi bezdomovci, kde žila několik měsíců. Halle jako náctiletá myslela, že přijde na jeden konkurz a nabídky na role se jí jen pohrnou. Ve skutečnosti prý ale nikoho nezaujala a skončila na chodníku. Stalo se tak v době, kdy žila v New Yorku.

„Bylo to pro mě velmi těžké. Nebyly to příjemné časy. Tehdy jsem volala své matce a prosila jsem ji, aby mi poslala nějaké peníze. Potřebovala jsem jen málo do začátku, abych se nějak vyhrabala z té bezmoci. Ona mě ale odmítla a řekla mi, že mi žádné peníze dávat nebude,“ svěřila se.

„Rok jsme spolu nemluvily. Pak jsem ale byla vděčná za to, co udělala. Díky tomu jsem se totiž snažila ještě víc, abych si našla práci,“ sdělila herečka v rozhovoru pro magazín People.

Musíte makat, říká Halle

Podle Halle nejsou začátky u filmu jednoduché ani v současnosti. Je to o štěstí a kontaktech. Obdivuje dnešní začínající herecké hvězdy, které se nevzdají a bojují o role. „Je to tak, že když chcete být ve filmovém průmyslu, musíte opravdu makat,“ dodala.

„Můj pobyt v příbytku pro bezdomovce mi hodně dal. Došlo mi, že bych měla na chvíli přestat být hrdá a vzít práci, která se naskytne. Dělala jsem tak chvíli za barem, abych si něco vydělala a mohla si pronajmout vlastní byt,“ říká zpětně o svém nejtěžším období.

Poprvé se pak Halle na televizních obrazovkách objevila v různých reklamách a později si zahrála ve snímcích jako Táta lump, Bláznivé holky na lovu, Dnes neumírej, Gothika, Catwoman nebo Atlas mraků. Obrovský úspěch Halle Berry přinesl televizní životopisný film Černá Carmen Dorothy Dandridge. Zahrála si v něm hlavní roli, nadanou filmovou hvězdu padesátých let, která se jako první černoška v Americe pokusila výrazněji prosadit ve filmu, ale tvrdě narazila na rasismus.

Princ na bílém koni neexistuje

V roce 1993 si Halle vzala baseballového hráče Davida Justiceho, ale dlouho jim to nevydrželo a po třech letech se rozvedli. Tento rozvod těžce nesla, proto se více věnovala filmům a dala se na charitu.

V roce 1999 si vzala solového zpěváka Erica Benéta. Sňatkem s ním adoptovala i tehdy devítiletou dceru Indiu, kterou má Benét z předchozího manželství. I toto manželství ovšem skončilo rozvodem.

Třetím manželem byl herec Olivier Martinez, s nímž má syna Macea (5) a se kterým se rozvedla v prosinci roku 2015 po třech letech manželství. S expřítelem, modelem Gabrielem Aubreym, má dceru Nahlu (10).

Herečka přiznala, že tři neúspěšná manželství ji velmi trápí. Považuje je za svá veliká selhání. Prohlásila, že už kvůli tomu nevěří na pohádky. Podle herečky by se ženy neměly spoléhat na to, že jejich manžel je vysněným princem na bílém koni a budou spolu šťastní až do smrti. „To mě jako dítě naučily pohádky. Dnes už jim nevěřím. Vstupujeme do manželství s touto představou, takže když se to rozpadne, máme pocit velkého selhání a zklamání. Často jsem cítila vinu a zodpovědnost. Prožívala jsem velkou bolest a utrpení,“ prohlásila Berry na galavečeru City Summit and Gala.

Podívejte se na krásnou herečku DO FOTOGALERIE. Ve filmu ji nejdříve nechtěli, věřili byste tomu?

Nejčtenější články