Close search

Gwyneth Paltrow: Na prodej je elegantní dům, v němž slavná herečka strávila pubertu

Wikimedia Commons/Andrea Raffin, CC BY-SA/Brown Harris Stevens Zdroj: Wikimedia Commons/Andrea Raffin, CC BY-SA/Brown Harris Stevens

Oscarová herečka Gwyneth Paltrow žila jako teenagerka v nóbl části Manhattanu. Nyní je prosluněná nemovitost na prodej.

Dům se nachází kousek od Central Parku, uprostřed bloku s nízkou zástavbou, takže na ni nevrhají stín mrakodrapy.

Díky tomu těží z mimořádného přísunu přirozeného světla po celý den a bez ohledu na roční období. Navíc má vysoké stropy a velká okna, která podporují pronikání slunečních paprsků dovnitř.

Vzpomínky na teen léta

Budoucí slavné herečce bylo jedenáct, když se i s rodinou přestěhovala z Kalifornie do New Yorku. Mladá dívka poté navštěvovala soukromou dívčí školu Spence School a bydlela v domě na Upper East Side, co je nóbl část Manhattanu.

Podle oficiálních záznamů patřil městský dům, který se nachází hned vedle ikonické newyorské Páté avenue, v letech 1984-1992 rodičům Gwyneth, televiznímu producentovi Bruceovi Paltrow a herečce Blythe Danner.

Současnou majitelkou je Anne Nickel Curtin, která dům vlastní od 90. let, a teď ho prodává za 15,5 milionu dolarů (asi 350 milionů korun).

Pět pater a pomerančovník

Nemovitost byla postavena kolem roku 1890 a má pět podlaží. Celková obytná plocha představuje přibližně 2200 metrů čtverečných, na nichž se nachází sedm koupelen, sedm ložnic a šest krbů.

Přízemí je takzvané zahradního patro. Tvoří ho velký foyer a kuchyně s jídelnou, která vede do svěží soukromé zahrady s pomerančovníkem, jenž prý přináší ovoce po celý rok. O patro výš se nachází obývací pokoj s terasou, z níž vede schodiště do zahrady, formální jídelna a komora propojená s kuchyní na přízemí.

Ve třetím patře je velká knihovna s krbem a barem a apartmán s hlavní ložnicí. Na čtvrtém poschodí jsou dvě ložnice, každá má vlastní koupelnu a jedna také vstup na terasu. Páté patro tvoří tři ložnice a tři koupelny.

Na bývalý dům Gwyneth Paltrow se můžete podívat do GALERIE:

Zdroj: bhsusa.com

Nejčtenější články